Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > G. Nausėda prašė užtikrinti švietimo tęstinumą Ukrainos karo pabėgėlių vaikams

G. Nausėda prašė užtikrinti švietimo tęstinumą Ukrainos karo pabėgėlių vaikams

lrp.lt

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda nuotoliniu būdu dalyvavo Jungtinių Tautų rengiamame Švietimo viršūnių susitikime, kuriame pabrėžiamas siekis visiems vaikams užtikrinti kokybišką ugdymą ir aptariama švietimo transformacija globalių pokyčių akivaizdoje. Prezidento žodis buvo skirtas švietimo karo kontekste iššūkiams aptarti.

Prezidentas savo kreipimesi į pasaulio lyderius pažymėjo, kad nuo Rusijos karo Ukrainoje pradžios Lietuva suteikė prieglobstį daugiau kaip 65 tūkst. ukrainiečių pabėgėlių, iš kurių daugiau nei 24 tūkst. – nepilnamečiai. Prezidentas pabrėžė, kad ukrainiečių socialiniams, kultūriniams ir švietimo poreikiams tenkinti Vilniuje atidarytas Ukrainos centras, o Lietuvos valstybinės ir savivaldybių švietimo įstaigos užtikrina jų vaikams visavertį ugdymą bei švietimo pagalbą. Šalies vadovas taip pat teigė, kad Lietuva padės Ukrainai atstatyti per karą sugriautas mokyklas ir vaikų darželius.

Šalies vadovas akcentavo, kad svarbu sudaryti ukrainiečių vaikams sąlygas mokytis priimančiosiose šalyse, tačiau būtina pradėti galvoti ir apie tinkamo mokyklinio ugdymo atkūrimą Ukrainoje. Prezidentas atkreipė pasaulio valstybių vadovų dėmesį į nerimą keliančią padėtį okupuotose Ukrainos teritorijose.

„Ukrainiečių mokytojai yra verčiami vartoti rusų kalbą ir mokyti pagal rusišką mokymo programą. Ukrainiečių vaikai prievarta vežami į Rusiją, kurioje juos įsivaikina rusų šeimos. Rusija turi atsakyti už šiuos smerktinus veiksmus“, – kalbėjo Prezidentas.

Lietuvos vadovas taip pat pabrėžė, jog būtina dėti pastangas tam, kad sušvelnintume neigiamas karo pasekmes jaunųjų ukrainiečių gyvenimui, ypač tų, kurie patiria sužalojimus, tampa neįgalūs ar netenka artimųjų. Nuo karo nukentėjusių vaikų teisė į ugdymo tęstinumą ir kokybišką švietimą turi būti garantuota.

Parašykite komentarą

Top