Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Karantinas pratęstas iki kovo pabaigos

Karantinas pratęstas iki kovo pabaigos

www. siandien.info

„Remiantis esamais duomenimis apie vakcinos nuo COVID-19 tiekimą, masinę gyventojų vakcinaciją pradėti būtų galima pavasario pabaigoje“, – sako premjerė Ingrida Šimonytė.

„Iš tiekimo pažadų ar įsipareigojimų gamintojų, kurie vis dar, deja, yra kintantys, tai mes matome, kad bus galima pradėti jau tą platesnę vakcinaciją žmonių ne pagal kažkokias kategorijas, o tiesiog plačiosios visuomenės kažkada pavasario pabaigoje“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė I. Šimonytė.


Tuo tarpu prezidento vyriausioji patarėja Asta Skaisgirytė sako, kad antrąjį šių metų ketvirtį Lietuvą pasiekti turėtų iš viso 2 milijonai vakcinų nuo COVID-19, šis skaičius užpildytų masinio skiepijimo poreikius Lietuvoje ir dalis jo galėtų būti dovanojama kaimynams, pavyzdžiui, Ukrainai.

„Jei Lietuvą antrąjį ketvirtį pasiekia 2 milijonai vakcinų, tai yra tikrai labai didelis kiekis ir jau mums kaip ir atliktų jų“, – laidai „Ryto garsai“ sakė A. Skaisgirytė.

Šiandien įsigaliojo karantino pakeitimai, leidžiantys nebedėvėti veido kaukių lauke. Vyriausybės priimti pakeitimai numato, kad nuo šiol bus galima nedėvėti kaukių atvirose vietose, kai tarp žmonių išlaikomas bent dviejų metrų atstumas. Kaukių dėvėjimo uždarose vietose reikalavimai nesikeičia.

Vyriausybė trečiadienį pratęsė judėjimo tarp savivaldybių ribojimą iki kovo 15-osios, kartu panaikindama šiuos ribojimus gyvenantiems besiribojančiose Alytaus miesto ir rajono, Kauno miesto ir rajono, Klaipėdos miesto ir rajono, Panevėžio miesto ir rajono, Šiaulių miesto ir rajono, Vilniaus miesto ir rajono savivaldybėse.

Anksčiau svarstyti galimi atlaisvinimai, pavyzdžiui, dėl kultūros įstaigų ar kai kurių didesnių parduotuvių atvėrimo, anot jos, bus priimti tik ėmus gerėti epidemiologinei situacijai. Karantinas dėl koronaviruso pandemijos Lietuvoje pratęstas iki kovo pabaigos.

Parašykite komentarą

Top