Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > „Slava, Ukraine! Davaj, davaj!“ (Šlovė, Ukrainai! Pirmyn, pirmyn!)“

„Slava, Ukraine! Davaj, davaj!“ (Šlovė, Ukrainai! Pirmyn, pirmyn!)“

„Kroatijos nacionalinės futbolo rinktinės gynėjas Domagojus Vida po pergalės prieš Rusijos komandą pasaulio čempionato ketvirtfinalio etapo rungtynėse Sočyje po baudinių serijos 4:3 (1:1, 2:2) supykdė turnyro šeimininkų žiniasklaidą”, – pranešė lrytas.lt

Karinis konfliktas Donbaso regione Ukrainoje prasidėjo 2014 metų kovo mėnesį, kai po Rusijos įvykdytos Krymo okupacijos separatistinis ir antivyriausybinis judėjimas persimetė į Ukrainos rytus. Donbasą sudarančiose srityse įkurtos apsišaukėliškos Donecko ir Luhansko Liaudies Respublikos (Novorosijos Federacija). 2014 metų balandžio mėnesį prasidėjo karas Donbase tarp Ukrainos ginkluotųjų pajėgų ir prorusiškųjų teroristų, kuriuos ginklais ir gyvąją jėga remia Rusija. JAV ir Europos Sąjunga dėl Rusijos neteisėtų veiksmų Ukrainoje jai yra paskelbusios sankcijas.

D.Vida drauge su kitu Kroatijos delegacijos nariu Ognenu Vukojevičiumi sušuko Ukrainą šlovinantį šūkį ir tai nufilmavo. „Slava, Ukraine! Davaj, davaj!“ (Šlovė, Ukrainai! Pirmyn, pirmyn!)“, – skandavo kroatai. Tai neliko neišgirsta Rusijos žiniasklaidos atstovų.

29-erių metų D.Vida dvikovoje su Rusija per pratęsimą 101-ąją min. išvedė krotaus į priekį (2:1), o baudinių serijoje savo smūgį atliko ketvirtas ir taip pat pelnė įvartį. Smūgis galva per pratęsimą ir buvo jo vienintelis įvartis 2018 metų pasaulio futbolo čempionate (baudinių serijos nesiskaito).

Kroatas žaidė po 90 min. grupės rungtynėse su Nigerija (2:0) ir Argentina (3:0), o ant atsarginių suolo praleido tik mačą su Islandija (2:1). D.Vida jau po 120 min. praleido aikštėje per atkintamąsias varžybas, kai Kroatijos rinktinė po baudinių serijų įveikė Daniją (3:2, 1:1) ir Rusiją.

D.Vida pats yra rungtyniavęs Ukrainoje. Kroatas 2013-2018 metais atstovavo Kijevo „Dynamo“ kubui ir per 104 susitikimus pelnė 10 įvarčių.

Kroatijos prezidentė Kolinda Grabar-Kitarovič drauge su šalies rinktinės futbolininkais švenčia pergalę prieš Rusiją. Ji neabejinga ir krepšiniui, viešėdama Vilniuje, ji iš mūsų prezidentės Dalios Grybauskaitės dovanų gavo sportinius marškinėlius.

siandien.info, lrytas.lt

Parašykite komentarą

Top