Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Gaisras Viršuliškėse. Jis tik sakė: „Mamyte, padėk, man skauda“…

Gaisras Viršuliškėse. Jis tik sakė: „Mamyte, padėk, man skauda“…

www.siandien.info; lrytas.lt; lrt.lt

Ugniagesiai gelbėtojai ketvirtadienį toliau tęsė darbus gaisravietėje Vilniuje, Viršuliškių gatvėje esančiame daugiabutyje, kuriame sausio 2 d. kilo didžiulis gaisras, kurio metu žuvo du žmonės, vienas jų, mažametis vaikas. 

Trečiadienio pavakarę gelbėtojai ištraukė abiejų žuvusiųjų kūnus iš sprogimo ir gaisro nuniokoto daugiabučio.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) atstovas Donatas Gurevičius BNS nurodė, kad suaugusio žmogaus kūnas iš namo buvo ištrauktas apie 16.45 valandą. Jis LRT TELEVIZIJAI nurodė, kad vaiko kūnas ištrauktas po 18 valandos.

www.lrytas.lt

„Dar antradienio vakarą feisbuke paskelbtame žuvusiojo septynmečio Kajaus sesuo Vilinta Uznytė teigė, kad po sprogimo kaimyniniame bute siena išvirto į jos mamos kambarį. „Ant sofos gulėjo mano 7 metu brolis. Sprogimo metu ant mano brolio užkrito siena ir jį prispaudė, mama bandė jį traukti, bet nepavyko, jis tik sakė: „Mamyte, padėk, man skauda“. Mama glostė jam galvytę, kai tuo metu įbėgo trys vyrai, nežinom, ar kaimynai, ar ugniagesiai. Mamą pradėjo traukti, bet ji šaukė, kad nenori eiti ir kad jos sūnus ten, bet ją ištempė per prievartą ir išvežė į ligoninę…“ – rašė Vilinta, kuri pati turi sukūrusi savo šeimą ir gyvena atskirai, tad pasakojo tai, ką girdėjo iš savo mamos.

Tuo tarpu Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos atstovai teigė, kad jau nieko nebuvo įmanoma padaryti – pareigūnai dirbo karštyje ir dūmuose, kur ištiestos rankos atstumu nieko nebuvo matyti, be to, buvo nesaugu dėl griuvusių perdangų.

Ketvirtadienio rytą kalbėdama su portalo lrytas žurnaliste žuvusiojo sesuo nebuvo linkusi dėl nelaimės nieko kaltinti. Ji sakė: „Tuomet, kai mes buvome ištikti šoko, atrodė, kad dar buvo galimybė broliuką išgelbėti – juk tarnybos iškėlė žmones iš penkto aukšto, tad atrodė, kad galėjo ištraukti ir jį iš ketvirto. Taip, buvo nugriuvusi perdanga, bet ją prilaikė sofa ir vaikas po sprogimo dar buvo gyvas… Dabar jau suprantu, kad ten buvo daug dūmų, per kuriuos nieko nesimatė ir jis turbūt greitai užduso.“

Sesuo sakė, kad dabar jie dėkingi tarnyboms bent jau už tai, kad pavyko atgauti berniuko kūną. Jis buvo surastas trečiadienio vakarą, ketvirtadienio rytą močiutė ir krikšto tėtis buvo išvykę pas teismo medicinos ekspertus jo atpažinti, turėjo sulaukti ir žinių, kada bus galima palaikus pasiimti ir palaidoti.

„Gerai nors, kad atgausime kūnelį ir galėsime jį tinkamai palaidoti – jei būtų reikėję laidoti žmogų, kai kūnas nerastas, būtų buvę dar baisiau“, – prasitarė sesuo. Ji pati už pirmą klasę lankiusį Kajų keliolika metų vyresnė, bet kalbėdama apie mažąjį broliuką negailėjo jam gražių žodžių.

„Jis buvo autistukas, bet labai mielas, geranoriškas vaikas, greit mokėsi. Aš pati turiu septynių mėnesių vaikelį. Kajus visuomet, kai prireikdavo, atnešdavo jam pieno buteliuką, jį pakalbindavo, nors pats kalba tik po kelis žodelius. Ir jis labai mylėjo gyvūnėlius, turėjo du kačiukus, kurie taip pat žuvo kartu – jie buvo geri draugai ir liko šalia jo tuo baisiausiu metu“, – susigraudino Vilinta. Kajaus mama Rita dabar apsistojusi pas savo mamą, kuri taip pat gyvena Viršuliškėse. Mamos būklė vis dar labai sudėtinga dėl patirtų išgyvenimų. „Vakar šiaip taip įkalbėjome ją persirengti, nusiprausti – ji nenorėjo to daryti, nes su tais drabužiais buvo prie broliuko paskutinėmis minutėmis, o daugiau nieko nebeliko“, – sakė Vilinta.

„Virš statinio yra griuvusi siena, viršuje įlinkusi perdangos plokštė su įtrūkimais, kurie, mūsų vertinimu, yra grėsmė. Jei mes pradedame judinti, siena gali įgriūti. Tam, kad ji neužkristų ant ten dirbančių ugniagesių, mes susikonstravome saugos konstrukciją, kuri apsaugotų. Tai užtruko“, – BNS teigė D. Gurevičius.

„Kol to nepadarėme, negalėjome vykdyti (kūno) ištraukimo darbų“, – pridūrė jis.

D. Gurevičius LRT TELEVIZIJAI sakė, kad, ištraukus žuvusiųjų kūnus, kitų aktyvių su žmonių ar turto gelbėjimu susijusių veiksmų ugniagesiai trečiadienio vakarą neplanavo.

„Suprantu artimųjų skausmą, vertinu gyventojų rūpestį ir norą tikėti, kad visada galima išgelbėti, – reikšdamas užuojautą sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Saulius Greičius. – Buvo išvengta daugelio žmonių žūties – ugniagesiai spėjo evakuoti 15 gyventojų, kuriems grėsė mirtinas pavojus, nes dūmuose žmonės gali užtrokšti per kelias minutes. Deja, dviejų gyvybių išgelbėti jie negalėjo, nes dėl sugriuvusių ir galinčių bet kada virsti pastato konstrukcijų buvo neįmanoma prie šių žmonių patekti“.

Ketvirtadienį darbo imasi Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Gaisrinių tyrimų centro ekspertai ir valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai. Jie apžiūrės gaisro vietą, įvertins visas aplinkybes, kurios labai svarbios nustatant gaisro kilimo priežastis.

Tuo metu Vilniaus miesto savivaldybė pranešė namo bendrijai, kad apžiūrėjus pastatą, dėl įvykusios konstrukcijų griūties ir atjungtų komunikacijų nėra galimybės pastatą eksploatuoti. Rekomenduojama stiprinti esamas konstrukcijas, kad jos negriūtų, o ar griuvusias ir pažeistas konstrukcijas bus galima atstatyti – kol kas nėra aišku, teigiama LRT.lt gautame savivaldybės pranešime.

Iki šiol nėra aišku, ar name apskritai dar galės gyventi žmonės.

Savivaldybė pasirūpino maišais ir dėžėmis, į kuriuos gyventojai gali susidėti daiktus, taip pat yra palapinė, kurioje daiktų pasiimti atvykę namo gyventojai gali palaukti.

„Gyventojams leidžiama pasiimti visus reikalingus daiktus, išskyrus baldus ir buitinę techniką. Įėjimas į pastatą organizuojamas dviem komandomis, taigi vienu metu gali eiti dviejų butų gyventojai. Vienam butui skiriama 30 minučių“, – teigia savivaldybės atstovai.

Vilniaus miesto savivaldybė šiame daugiabutyje antradienio vakarą paskelbė ekstremalią situaciją. Savivaldybės duomenimis, dėl gaisro be pastogės liko 57 namo gyventojai. Dalis jų laikinai apgyvendinti viešbučiuose, kiti apsistojo pas artimuosius.

Iki šiol nėra aišku, ar name apskritai dar galės gyventi žmonės.

Raudonasis Kryžius atidaro aukojimo nukentėjusiesiems nuo gaisro Viršuliškėse liniją

Raudonasis Kryžius trečiadienį ketino atidaryti aukojimo liniją nukentėjusiems nuo gaisro Viršuliškėse. Pasak organizacijos atstovės Lukos Lesauskaitės, tokio sprendimo imtasi po to, kai visuomenėje atsirado nemažai norinčiųjų padėti nelaimėje atsidūrusiems gyventojams.

„Matome iniciatyvų, žmonės nori aukoti nukentėjusiesiems, tad dar šiandien per aukok.lt platformą pristatysime galimybę paaukoti nuo gaisro nukentėjusiems žmonėms“, – Eltai teigė L. Lesauskaitė.

Parašykite komentarą

Top