Jūs esate
Pagrindinis > Verslas > Etiketas > Naujas ŠIANDIEN numeris: visoje Lietuvoje liepsnos laužai – žemdirbių vienybės ženklas

Naujas ŠIANDIEN numeris: visoje Lietuvoje liepsnos laužai – žemdirbių vienybės ženklas

www.siandien.info

Laikraštis ŠIANDIEN. „Visoje Lietuvoje liepsnos laužai – žemdirbių vienybės ženklas“. Lietuvos žemės ūkio taryba nežada trauktis: protesto akcijos prasidės sausio 8 dieną.

Tuo pačiu tai ir žinia šalies visuomenei apie grėsmes žemės ūkiui, nusavinamą žemę, pieno krizę bei kitas metų iš metų nesprendžiamas ūkininkų problemas.

Lietuvos žemės ūkio tarybos, kuri vienija apie 80 proc. Lietuvos ūkininkų, pirmininkas Ignas Hofmanas žada, kad žemdirbių protestai truks, kol bus išspręstos visos problemos.

Į ŠIANDIEN klausimus Lietuvos žemės ūkio tarybos (LŽŪT) pirmininkas, technologijų mokslų daktaras Ignas HOFMANAS.

Gerbiamas Ignai, kodėl žemdirbiams prireikė imtis tokių drastiškų žingsnių?

LŽŪT vienija 10 organizacijų, kurios atstovauja apie 80 proc. prekinės produkcijos gaminančių ūkių. Žemės ūkyje krizė tęsiasi tris paskutinius metus, daug kartų ir įvairiomis formomis bandėme atkreipti dėmesį į žemės ūkio sektoriaus problemas bei kylančias grėsmes.

Visas problemas iki šiol stengėmės spręsti politinio dialogo keliu. Deja, turime konstatuoti, kad šalies valdžia mūsų nenorėjo girdėti, nesiėmė spręsti įsisenėjusių problemų ir dar sukūrė eilę naujų.

Esamų problemų neigimas, jų ignoravimas, sprendimų priėmimo delsimas sukūrė sąlygas, kad žemdirbiams nebelieka kito kelio.

Dabartinė žemės ūkio politika neturi ateities. Žemdirbiai negali planuoti ūkių perspektyvos, jų plėtros, investuoti į gyvūnų gerovės ar kokybės gerinimo priemones.

Labai svarbu, kad apie padėties rimtumą suprastų kuo daugiau Lietuvos piliečių, nes problemos žemės ūkyje neišvengiamai paliečia ir pramonę, ir žemės ūkį aptarnaujančius verslus bei visus maisto produktų vartotojus.

Manau, jog dabar pasiektas kritinis taškas, kai žemdirbiams, apskritai Lietuvos žemės ūkiui kyla išlikimo klausimas. Valdžia visiškai nebegerbia privačios nuosavybės, nesilaiko jokių taisyklių, tiesiog užlipama purvinais batais ant privačios nuosavybės ir visiškai pamina konstitucinę teisę į nuosavybę.

Kodėl valdžia tokia abejinga žemdirbių problemoms? Antai premjerė I. Šimonytė tiesiog tyčiojasi iš kaimo žmonų: „ Tai, matyt, eilinį kartą turėsime turiningą diskusiją, kur kažkas sakys, kad visos karvės yra išpjautos, o kažkas sakys, kad statistika rodo, kad lyg ir ne. Tai karštai padiskutuosime, kaip visada būna, o jau raiškos priemonės yra ponų valia ir žmonių skonio reikalas“…

Visą straipsnį skaitykite naujausiame ŠIANDIEN numeryje. Laikraščio prenumerata – visuose Lietuvos pašto skyriuose, internetu www,prenumeruok.lt; www.prenumeruoti.lt

Parašykite komentarą

Top