Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Gintautas Kniukšta. Kas nori iškirsti šimtamečius Gargždų parko medžius?

Gintautas Kniukšta. Kas nori iškirsti šimtamečius Gargždų parko medžius?

Gintautas KNIUKŠTA

Kas vadovauja Klaipėdos rajonui? Valstietis – žaliasis Bronius Markauskas ar apsukrūs verslininkai? Ar meras matė kaip buvo sudarkytas Gargždų piliakalnis?

Žinoma, kad matė, bet kam rūpi, kad iki šiol daugeliui skauda širdį dėl nukirstų medžių? Sako, bus gražiau, pamatysite, tačiau laikas bėga, o to grožio nesimato, dabar nusitaikyta į Gargždų parko medžius.

Ar rajono valdžia moka kalbėtis su žmonėmis, ar tik gyventojų apklausas sugeba rengti? Neseniai Judrėnų močiutė kalbėdama apie tai prunkštė į delną: juokas pro ašaras – Gargždai daugiau kaip 10 metų stato baseiną, bet niekaip nepastato, tad aukščiausiu lygiu surengė rajono gyventojų apklausą: kokioje vietoje Gargžduose statyti baseiną?

Sako, kad apklausa neįvyko, nes per mažai žmonių pasisakė šiuo klausimu. Ar galėjo būti kitaip, jeigu, tarkime, Judrėnai nuo Gargždų nutolę per 40 kilometrų ir daugumai judrėniškių tas baseinas rajono centre, kaip sakoma, buvęs nebuvęs…

Dabar nusitaikyta pasipelnyti iš Gargždų parko šimtamečių medžių. Medžių, kurie čia matė vaikščiojančius ištisas mūsų kartas.

Ar Klaipėdos rajonas turi architektą, želdynų specialistus? Ar tikrai būtina iškirsti sveikus ir brandžius parko medžių vien dėl to, kad būtų nutiesti nauji takeliai ar įrengtos poilsio erdvės?

Atidžiai pažiūrėkite į šią nuotrauką – štai kaip atrodė Gargždų piliakalnis prieš kelis mėnesius. Ar ne tie patys žmonės užsimojo įrengti poilsio erdves ir Gargždų parke?

Ką daryti toliau? Ačiū bičiuliams iš Gyvo miško, ačiū plungiškiams, šiauliečiams, ačiū visiems, kurie šį sekmadienį atvažiavo ginti Gargždų parko. Diskusijose gimsta tiesa.

Aš vis tik grįžtu prie rašinio įžangos: kas vadovauja Klaipėdos rajonui?

Bronius Markauskas, prisistatydamas renginiuose, dažnai mėgsta pabrėžti, kad jis yra buvęs Žemės ūkio rūmų pirmininkas, žemės ūkio ministras.

Mere, nereikia tu titulų, tiesiog pasakykite, kad jūs esate rajono šeimininkas. Jeigu tai garsiai pasakysite, nebejoju, kad jus išgirs ir Gargždų bendruomenė, ir tie, kurie dabar nusitaikė iškirsti Gargždų parko medžius.

…Kai pagalvoji, kiek čia to kelio nuo savivaldybės durų iki Gargždų parko? Kelios minutės, o medžių kažkodėl ginti turi važiuoti visa Lietuva…

Parašykite komentarą

Top