Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Gintautas Kniukšta. Labanoro giria kertama ir per paukščių perėjimą

Gintautas Kniukšta. Labanoro giria kertama ir per paukščių perėjimą

Gintautas Kniukšta, sąjūdžio už Lietuvos miškus pirmininkas

Prieš keletą metų Sąjūdžio už Lietuvos miškus užsakymu buvo atlikta Vilmorus apklausa dėl Lietuvos miškų išsaugojimo, tada net 9 iš 10 apklaustųjų pasisakė už brangiausio valstybės turto išsaugojimą, taip pat ir už plynųjų kirtimą uždraudimą.

Aplinkos ministerija šiandien irgi nori žinoti žmonių nuomonę. Jos užsakymu atlikta apklausa parodė, kad 95 proc. žmonių pritaria draudimui kirsti miškus paukščių veisimosi laiku, 86 proc. – kirsti medžius valstybiniuose saugomuose miškuose, 83 proc. – ir valstybiniuose, ir privačiuose tokiuose miškuose.

Visuomenė aiškiai pasisako, jog saugomose teritorijose ūkiniams kirtimams nėra ir neturėtų būti vietos, 95 proc. mano, kad miškas teikia prieglobstį grybams, augalams ir gyvūnams, 91 proc. – mažina klimato kaitą.


Tik klausimas: kam ta žmonių nuomonė ministerijai reikalinga, jeigu ir dabar, pavyzdžiui, kertama Labanoro giria, nors prieš kurį laiką tą pati Aplinkos ministerija išplatino pranešimą, kad medžių kirtimai per paukščių perėjimą.uždrausti…

Beje, apklaustieji beveik šimtu procentų teigiamai įvardijo įvairiausias miško funkcijas ir savybes, už jo išsaugojimą jaučia moralinę atsakomybę, nes miškas jiems yra šventovė.

Parašykite komentarą

Top