Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Gulbinų kvartalas: „Visuomenės teisė naudotis visuomenei priklausančiu turtu yra galiojanti ne į ateitį, o esamuoju laiku”

Gulbinų kvartalas: „Visuomenės teisė naudotis visuomenei priklausančiu turtu yra galiojanti ne į ateitį, o esamuoju laiku”

www.siandien.info

Visuomenės informavimo priemonėse paviešinus situaciją apie galimus pažeidimus ribojant lankymąsi prie Gulbinų ežero ir Verkių regioniniame parke esančiame valstybei nuosavybės teise priklausančiame miške, Antikorupcijos komisijos pirmininkas Algirdas Stončaitis, atsižvelgdamas į Seimo Aplinkos apsaugos komiteto veiklos kryptis ir kompetenciją parlamentinės kontrolės srityje, pasiūlė komitetui surengti bendrą išvažiuojamąjį posėdį į vadinamąjį „Gulbinų kvartalą“. Numatoma, kad posėdis vyks birželio 21 d.

AAD nuotr./Varteliai Gulbinų teritorijoje.

Atkreiptinas dėmesys, kad dar 2021 m. komisija atliko tyrimą dėl minėto „Gulbinų kvartalo“ ir konstatavo, kad, dokumentuose atvaizduojant šią teritoriją, joje esantis miškas buvo neteisėtai pažymėtas kaip ne miško žemė. Šia situacija susidomėjus Specialiųjų tyrimų tarnybai, komisijai dedant aktyvias pastangas ir siekiant apginti viešąjį interesą, dokumentuose teritorijai miško statusas buvo sugrąžintas.

Komisija, vykdydama šio klausimo parlamentinę kontrolę, ilgą laiką siekė, kad taip, kaip numato teisinis reglamentavimas, visuomenei būtų sudarytos nevaržomos galimybės lankytis minėtoje miško teritorijoje ir Gulbinų ežero pakrantėje. Tačiau iš visuomenės informavimo priemonėse paviešintos informacijos ir atsakingų institucijų atsakymų matyti, kad atsakingos institucijos tik formaliai atstovavo viešajam interesui, ir reali galimybė visuomenei naudotis mišku bei Gulbinų ežero pakrante nebuvo sudaryta.

 Komisijos pirmininkas A. Stončaitis, pažymėdamas, kad visuomenės teisė naudotis visuomenei priklausančiu turtu yra galiojanti ne į ateitį, o esamuoju laiku, kreipėsi į Aplinkos ministeriją, prašydamas komisijai  pateikti informaciją, kokių priemonių ministerija ėmėsi, kad būtų apgintas viešasis interesas ir nedelsiant užtikrinta galimybė asmenims laisvai lankytis valstybei priklausančiame Verkių regioniniame parke esančiame miške, taip atkuriant visuomenės tikėjimą teisingumu ir viešojo sektoriaus veiklos skaidrumu.

Komisija pagal savo kompetenciją sieks, kad viešasis interesas būtų apgintas, o atsakingi asmenys atsakytų įstatymų nustatyta tvarka.

Parašykite komentarą

Top