Jūs esate
Pagrindinis > Kultūra > „Apginsime laisvą žodį ir kalbą – apginsime valstybę“

„Apginsime laisvą žodį ir kalbą – apginsime valstybę“

www.siandien.info

Šiandien Seime, Konstitucijos salėje vyko Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubo ir savaitraščio „ŠIANDIEN“ organizuota konferenciją – diskusiją „Apginsime laisvą žodį ir kalbą – apginsime valstybę“.

Lietuvos Respublikos Konstitucijos I skirsnio ,,Lietuvos valstybė“ 14 straipsnyje yra įtvirtinta: ,,Valstybinė kalba – lietuvių kalba“ – taip lietuvių kalbai suteikiamas valstybinės kalbos statusas. Konstitucija suteikia visiems šalies piliečiams teisę turėti savo nuomonę, draudžia persekioti už kritiką.

Konferencija – diskusija „Apginsime laisvą žodį ir kalbą – apginsime valstybę“.

Pranešimus skaitė filosofas Krescencijus Stoškus, kalbininkas dr. Stasys Tumėnas, Lietuvos žmogaus teisių gynimo asociacijos pirmininkas, žurnalistas Vytautas Budnikas, tapytojas Saulius Kruopis, publicistas Valdas Vasiliauskas, savaitraščio ŠIANDIEN vyr. redaktorius Gintautas Kniukšta ir kiti.

Konferencijos metu buvo aptariama padėtis, įgyvendinant minėtas Konstitucijos nuostatas, diskutuojama apie galimybes gerinti visuomenės informavimą, padėti plėtoti demokratiją ir visuomenės atvirumą, skatinti visuomenės pilietiškumą, puoselėti valstybinę kalbą, tautinę kultūrą ir dorovę.

Konferencija buvo tiesiogiai transliuojama Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“.

Plačiau apie konferenciją – artimiausiame ŠIANDIEN numeryje.

Parašykite komentarą

Top