Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > Pritarė patobulintam Šilumos ūkio įstatymo projektui

Pritarė patobulintam Šilumos ūkio įstatymo projektui

Šiandien Seimo Ekonomikos komitetas pritarė patobulintam Šilumos ūkio įstatymo Nr. IX-1565 2, 10, 20 ir 32 straipsnių pakeitimo ir Įstatymo papildymo 101 straipsniu įstatymo projektui Nr. XIIIP-1294 ir Energijos išteklių rinkos įstatymo Nr. XI-2023 1, 2, 10, 13 ir 16 straipsnių pakeitimo įstatymo projektui Nr. XIIIP-1295.

Šiomis įstatymų pakeitimų nuostatomis siekiama užtikrinti skaidrią ir objektyvią šilumos gaminimo ir (ar) supirkimo procedūrą, taip pat paskatinti konkurenciją tarp prižiūrėtojų ir energijos taupymo paslaugų rinkos vystymąsi, proporcingai padalyti pastoviąsias šilumos ūkio infrastruktūros sąnaudas tarp šilumos vartotojų ir nustatyti pastatų šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūros maksimalių tarifų perskaičiavimo periodiškumą.

Šilumos ūkio įstatymo pakeitimo ir Energijos išteklių rinkos įstatymo pakeitimo projektais siekiama nustatyti, kad šiluma būtų gaminama ir (ar) superkama energijos išteklių biržos operatoriaus organizuojamo šilumos aukciono būdu.

Šilumos gamybos ir (ar) supirkimo procedūros valdymo perdavimas nešališkam asmeniui – energijos išteklių biržos operatoriui – užtikrins šio sektoriaus segmento veiklos skaidrumą bei teisingos ir objektyvios kainos nustatymą. Be to, nustatomi aiškūs terminai, kada savivaldybių tarybos privalo peržiūrėti daugiabučių namų šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūros maksimalius tarifus.

Priimti įstatymai užtikrintų aiškius ir nediskriminacinius šilumos ūkio sektoriuje veikiančių įmonių veiklos principus, taip pat bus skatinama konkurencija tarp prižiūrėtojų, be to sparčiau vystytųsi energijos taupymo paslaugų rinka, o tai lemtų naujų darbo vietų sukūrimą, spartesnį galutinių energijos vartotojų šildymo sistemų atnaujinimą, suintensyvėtų statybų, paslaugų ir mokslo sektorių veikla.

Parengė Seimo  Ekonomikos komiteto biuro vedėja Rima Petkūnienė

Parašykite komentarą

Top