Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Gyventojai pritartų, kad būtų steigiamas valstybinis komercinis bankas

Gyventojai pritartų, kad būtų steigiamas valstybinis komercinis bankas

BNS užsakymu „Vilmorus“ atlikta apklausa rodo, kad didesnė dalis šalies gyventojų pritartų, kad Lietuvoje būtų steigiamas valstybinis komercinis bankas.

„Turime nedelsdami aukščiausiu lygiu pradėti diskusijas dėl valstybinio banko modelio. Kaip rodo paskutinės apklausos, daugiau nei pusė gyventojų pritartų valstybinio banko steigimui. Žmonės jaučia, kad rinka neefektyvi ir neveikia: būsto palūkanos per ketverius metus išaugo pusantro karto, bankai nebeskolina verslui, paslaugų prieinamumas mažėja Valstybės įsikišimas čia yra būtinas, o nauda žmonėms yra akivaizdi: paskolos mažam ir vidutiniam verslui ir bankų skyriai ten, kur gyveni“, – sako Seimo narė R. Budbergytė.

Regionų plėtros banko steigimas yra įrašytas į Sauliaus Skvernelio vadovaujamos Vyriausybės programą, o socialdemokratai siūlytų steigti valstybinį banką, kuris užtikrintų kapitalo prieinamumą smulkiam ir vidutiniam verslui, teiktų paskolas regionuose, finansuotų prieinamo būsto programą.

Remtis galima Vokietijoje, Lenkijoje, Norvegijoje veikiančių valstybinių plėtros bankų pavyzdžiu. Toks bankas galėtų užtikrinti būsto paskolų prieinamumą, smulkaus ir vidutinio verslo, ypač regionuose, kreditavimą.

Per paskutinius penkerius metus nė vienai valdžiai nepavyko sumažinti bankų koncentracijos rinkoje.Šalies vadovas G. Nausėda sako, kad dabartinė situacija bankų sektoriuje verčia pradėti apie tai galvoti ir pasiūlė diskutuoti, kokiu pagrindu Lietuvoje galėtų būti sukurtas valstybinis komercinis bankas.

siandien.info,

Parašykite komentarą

Top