Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Prezidentas asmeniškai pasveikins Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatę Viktoriją Kuodytę

Prezidentas asmeniškai pasveikins Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatę Viktoriją Kuodytę

Šiandien Prezidentūroje vykusioje Nacionalinių kultūros ir meno premijų įteikimo ceremonijoje dėl apmaudžios administracinės klaidos nedalyvavo premijos laureatė aktorė Viktorija Kuodytė.

Jai atvykus į Prezidentūrą paaiškėjo, kad ji nebuvo įtraukta į Kultūros ministerijos Prezidentūrai pateiktą sąrašą ir jai nebuvo išrašytas leidimas patekti į Prezidento rūmus. Leidimų biurui derinant formalumus dėl leidimo suteikimo, laureatė išėjo ir su ja nepavyko susisiekti telefonu.

Prezidentūra nuoširdžiai atsiprašo laureatės V. Kuodytės ir jos artimųjų. Prezidentas su ja asmeniškai susitiks ir įteiks Nacionalinę kultūros ir meno premiją.

Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos kalba Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų įteikimo ceremonijoje

Gerbiami Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai, ceremonijos svečiai,

simboliška, kad Vasario 16-osios išvakarėse nusilenkiame ir tiems, kas atkūrė laisvą valstybę, ir tiems, kas ją kuria toliau – talentingą, intelektualią, autentišką Lietuvą.

Nes kas, jei ne kadaise iškovota laisvė, leidžia mums šiandien realizuoti savo kūrybines galias? Kas, jei ne kultūra ir menas, yra tie esminiai tautos ir valstybės įtvirtinimo elementai, padedantys mums suvokti save, o pasauliui – geriau pažinti mus?

Daugelis Vasario 16-osios, o vėliau ir Kovo 11-osios signatarų buvo žmonės, aktyviai dirbę kultūros baruose ir statę valstybės pamatus ant lietuvių tautos kultūrinio pagrindo.

Ir šis valstybės kūrimo darbas niekada nesustoja. Tik įgyja naujų atspalvių, prasmių ir susilaukia naujų iššūkių.

Todėl Jus, brangūs laureatai, drąsiai galima vadinti naujaisiais Lietuvos kultūros signatarais. Patvirtinančiais jos brandą unikaliais parašais – savo kūryba. Ačiū Jums už tai!

Visų šiandien apdovanojamų laureatų vardai kartu sudėti sudaro įspūdingą mozaiką, parodančią, kiek daug yra pasiekusi Lietuvos kultūra, kuri geba remtis į ilgametį savo paveldą, kartu žavėti viso pasaulio publiką modernumu ir kviesti susimąstyti visai žmonijai jautriomis temomis.

Kūryba dažnai yra drąsos aktas, reikalaujantis pažvelgti į ateitį tokią, kokios kiti nemato, dar nemato, o gal ir nelabai nori matyti. Kultūros ir meno žmonėms, apdovanotiems gebėjimu jausti ir žvelgti giliau, tenka stoti į kovą su skepticizmu ir abejingumu. Ignoruoti tuos, kurie sako: „Taip būdavo visada, ir mes čia nieko negalime pakeisti.“

Nes mes galime.

Vaizduotė visais laikais buvo galingiausias žmonijos įrankis, padedantis išjudinti vidines gelmes ir išvysti realybę kitoje šviesoje. Menininkai yra tautos vizionieriai, atsukantys visuomenei veidrodį, į kurį pažvelgę geriau pažįstame patys save ir save kituose, pajaučiame bendrystę, iš naujo atrandame vertybinę kryptį. O gal kartais atrandame ir tai, kas mums ne visai patinka. Bet tokia yra kultūros priedermė – parodyti ir tai, kas yra gražu, ir tai, kas taisytina.

Tai, kad visi šių ir daugelio praėjusių metų laureatai esate tokie skirtingi ir renkatės tokius įvairius kelius, – tikra palaima Lietuvai. Daugiau kelių reiškia daugiau pasiektų širdžių, daugiau išprovokuotų diskusijų, daugiau pažadintos asmeninės atsakomybės kasdien patiems kurti, keisti, gražinti mūsų visų Tėvynę.

Tad Jūsų talentas ir darbai – tikrai neįkainojamas Lietuvos turtas.

Gerbiami laureatai,
nacionaliniai ir tarptautiniai įvertinimai niekada nebūna atsitiktinumas.

Tai visuomet didelių lūkesčių sau, ištikimybės pašaukimui, nepailstamo darbo ir preciziško įgyvendinimo rezultatas. Veikiausiai – ir Jus įkvėpusių asmenybių, mokytojų indėlis. Kultūra negimsta tuščioje terpėje, jai svarbu tęstinumas, todėl aš jus labai raginu ir linkiu siekiant asmeninių aukštumų ir Everestų perduoti bent dalelę tos kibirkšties savo mokiniams ir taip stiprinti Lietuvos kultūrinį potencialą.

Asmeniškai dėkoju Jums už dosnų dalinimąsi savo talento dovanomis ir tikiuosi – visi mes tikimės – sulaukti dar labai daug.

Nuoširdų ačiū tariu ir Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisijai, o ypač kadenciją baigiančiai jos pirmininkei profesorei Viktorijai Daujotytei-Pakerienei, už prisiimtą milžinišką atsakomybę atrinkti kelias pavardes iš didžiulio Lietuvos kultūros žvaigždyno.

Sveikinu visus su artėjančia Vasario 16-ąja ir linkiu pakilios šventės!

Parašykite komentarą

Top