Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > Šalies vadovai reiškia užuojautą dėl filosofo Arvydo Šliogerio netekties

Šalies vadovai reiškia užuojautą dėl filosofo Arvydo Šliogerio netekties

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda dėl skaudžios žymaus filosofo, Vilniaus universiteto profesoriaus emerito Arvydo Šliogerio netekties reiškia užuojautą šeimai, kolegoms ir bendraminčiams.

Atgimimo metais A. Šliogeris aktyviai reiškėsi publicistikoje ir prisidėjo prie visuomenės sąmoningumo stiprinimo. 1992 m. jis buvo apdovanotas Lietuvos nacionaline kultūros ir meno, o 2010 m. – Lietuvos mokslo premija. Nuo 2007 m. profesorius A. Šliogeris buvo Lietuvos mokslų akademijos narys.

„Lietuva neteko vieno ryškiausių mąstytojų ir visuomenės kritikų. Profesoriaus A. Šliogerio mirtis yra didžiulis praradimas šalies filosofų bendruomenei ir kiekvienam valstybės piliečiui“, – sakė Prezidentas.

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis Seimo ir savo vardu reiškia nuoširdžią užuojautą filosofo Arvydo Šliogerio artimiesiems, filosofinio mokslo bendruomenei ir kūrybos gerbėjams.

„Laisva Arvydo Šliogerio filosofinė mintis buvo viena kertinių, formuojant moderniąją lietuvišką filosofiją. Savarankiškas ir savitas jo braižas buvo neatsiejamas nuo brandžios tautinės savivokos, pirmiausia pasireiškusios per nacionalinę kalbą. Jis gyveno filosofija, ja tikėjo ir savo tikėjimą paliko mums palikimu amžiams“, – teigia parlamento vadovas.

Parašykite komentarą

Top