Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Jungtinės Karalystės premjeras išsaugojo savo postą

Jungtinės Karalystės premjeras išsaugojo savo postą

www.siandien.info

Šiandien Lietuvoje lankysis ir su prezidentu Gitanu Nausėda susitiks Vokietijos kancleris Olafas Scholzas. Jie kartu aptars Vokietijos indėlį stiprinant Lietuvos saugumą ir Vokietijos karinių pajėgų didinimą šalyje, planuoja apsilankyti Generolo Silvestro Žukausko poligone.

 Čia valstybių lyderiai lankys Vokietijos vadovaujamą NATO priešakinių pajėgų (eFP) bataliono kovinę grupę. Vilniuje vyks ir keturšalis Lietuvos, Vokietijos, Latvijos ir Estijos vadovų susitikimas, kurio metu bus aptarta saugumo situacija Europoje, Baltijos regiono saugumo stiprinimas, kiti su pasirengimu NATO viršūnių susitikimui Madride susiję klausimai.

Tuo tarpu Jungtinės Karalystės parlamente įvyko balsavimas dėl pasitikėjimo premjeru Borisu Johnsonu. Siekiant išlikimo poste, jam reikėjo užsitikrinti bent 180 iš 359 konservatorių parlamento narių palaikymą slaptu balsavimu. Laimėjimą 211 balsų prieš 148 B. Johnsonas pavadino „įtikinamu rezultatu“. „Kaip vyriausybė galime judėti pirmyn ir sutelkti dėmesį į tikrai svarbius dalykus“, – sakė jis žurnalistams. Jis tapo pirmuoju britų premjeru, kuriam buvo skirta bauda už tai, kad pažeidė įstatymą vadovaudamas vyriausybei.

Borisas Johnsonas. AP nuotrauka.

„Konservatorių vyriausybė dabar mano, kad įstatymo pažeidimas netrukdo kurti įstatymą“, – sakė pagrindinės opozicinės Leiboristų partijos lyderis Keiras Starmeris. „Konservatorių partija dabar mano, kad britų visuomenė neturi teisės tikėtis sąžiningų politikų“, – pridūrė jis.

Parašykite komentarą

Top