Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Rugsėjo 10 d. naujų Seimo rinkimų nebus. Kada pasitrauks iš pareigų premjerė I.Šimonytė?

Rugsėjo 10 d. naujų Seimo rinkimų nebus. Kada pasitrauks iš pareigų premjerė I.Šimonytė?

www.siandien.info

Konservatoriai pasiūlė rugsėjo 10 d. Seimui surengti naujus rinkimus. Priešingu atveju, Vyriausybė atsistatydintų. Premjerė I.Šimonytė patikino, kad, parlamente pritrūkus politinės valios ir nesušaukus naujų rinkimų, ji pasitrauks iš pareigų .

Gintauto Kniukštos nuotrauka.

Tokiam Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovų siūlymui nebuvo pritarta – Seimas projektą atmetė pateikimo stadijoje. „Už“ konservatorių siūlymą balsavo 66 parlamentarai, „prieš“ – 61, susilaikė 8 Seimo nariai. Liberalų sąjūdžio seniūnas Eugenijus Gentvilas net pasiūlė projektą dėl pirmalaikių Seimo rinkimų apskritai išbraukti iš antradienio posėdžių darbotvarkės, tačiau tam nepakako balsų.

Gabrielius Landsbergis po kilusios politinės krizės dėl savivaldybių tarybų narių lėšų galimo švaistymo tvirtino, kad Seimui metas persikrauti. „Į sudėtingus klausimus gal kai kam opozicijoje ar greta jos norėta lengvų atsakymų. Ritualinis avinėlių paaukojimas – nesigilinant nei į detales, nei galiojusius reglamentus, nei į kitas aplinkybes atgaline data – trys galvos Vyriausybėje ir viskas gerai, vsio zakonno, dirbam toliau. Seimas ne prie ko, nors pirko iš tarybos narių veiklos išlaidų Porsche padangas ar iš parlamentinių lėšų gėles po 400 eurų iš savo sesers.

Savivaldybės, su baudžiamųjų bylų kaltinamaisiais priešaky, jau ką tik savo asociacijoje pasakė, kad viskas jiems gerai. Nereikia nei atsiprašymo, nei pakeisti „dviejų televizorių iš tarybos lėšų“ pirmininko“, – kalbėjo G.Landsbergis.

Jis pastebėjo, kad iki šiol nesulaukėme ir „prezidento deklaracijų, kaip jis padengė rinkimų skolas, nes, suprask, to daryti teisiškai neprivaloma“. „Kodėl Lietuva vis dar neturi skandinaviško pasitikėjimo parlamentu standarto? Kažkur elgsenoje ir standartuose neįtikiname visuomenės. Ankstesni elgesio standartai, matyt, turi spragų, nežiūrint, kuriai spektro politinei pusei yra tekę atsakyti už pasitikėjimo Seimu standartus. Matėme visko: ir žūtbūtines savų priedangas nuo teisėsaugos tyrimų uoliai saugant teisinius imunitetus, matėme ir ambicijų pakelti pasitikėjimą Seimu į neregėtas aukštumas, bet nedemonstruojant nuoseklaus pavyzdžio ir dvigubų standartų vengimo.

Standarto klausimas ir nuoseklumas nėra lengviausi uždaviniai politinei bendruomenei. M.Basčio apsauga nuo apkaltos buvo tapusi kolektyvinės atsakomybės diskusijų objektu. Tąsyk A.Tapino atsakas buvo ne tik mitingas bet ir pirmasis punktas mitingo rezoliucijos reikalavimuose – pirmalaikiai rinkimai. Šiandien, regint sisteminius iššūkius, kurie neaplenkė ir Seimo – deja, girdime tik išsisukinėjimus, kodėl kolektyvinė atsakomybė netinka. Tačiau visiems tinka trijų ministrų Golgota už visų čekiukų nuodėmes ar naujai merų pasitikėjimą gavusį dviejų televizorių herojų M.Sinkevičių“, – sakė konservatorių pirmininkas.

„Kažkokiu būdu visuomenei turi būti pateiktas atsakymas, kaip mes toliau judame į priekį iš tos situacijos, kurioje esame dabar. Tai yra arba Seimo apsisprendimas, kad Seimui esama situacija yra tinkama, arba visuomenė pasako, jog jiems situacija turi būti kitokia, arba yra tinkama. Kitaip tariant, tai yra mandato atnaujinimas“, – aiškino G.Landsbergis.

Parašykite komentarą

Top