Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Į Lietuvos žmones kreipėsi Ukrainos Prezidentas Volodymyras Zelenskis

Į Lietuvos žmones kreipėsi Ukrainos Prezidentas Volodymyras Zelenskis

  www.siandien.info

Balandžio 12 d., antradienį, 11 val. Seimo posėdyje nuotoliniu būdu kalbą sakė Ukrainos Prezidentas Volodymyras Zelenskis.

Ukrainos prezidentūros nuotrauka.

Po šio kreipimosi Seimas priims Seimo rezoliucijos projektą dėl Rusijos Federacijos vykdomos agresijos ir karo nusikaltimų Ukrainoje pasmerkimo.

Seimo posėdžio tiesioginę transliaciją galima stebėti facebook/siandien.info

Ukraina jau pusantro mėnesio patiria Rusijos agresiją ir jos vykdomus karo nusikaltimus. Per šį laikotarpį V. Zelenskis nuotoliniu būdu jau kreipėsi į daugelį pasaulio šalių parlamentų.

Prieš jo kalbą Ukrainoje žuvusius žmones parlamentarai ir gausūs svečiai pagerbė tylos minute.Savo pranešimą Ukrainos prezidentas V. Zelenskis pradėjo nuo padėkos Lietuvai, kuri aktyviai remia Ukrainą. Ir šalies vadovams, kurie karo metu buvo atvykę į Ukrainą.

„Gerbiamoji Lietuvos tauta, esu dėkingas, kad galiu kreiptis į jus Ukrainos tautos vardu, kuri visą laiką prisimins jūsų nuoširdumą ir palaikymą, kai yra pats sunkiausias laikas valstybei. Jūs buvote pirmieji, kurie atėjo į pagalbą Ukrainai. Ir lieka iš tų, kurie rūpinasi taika ir saugumu Europoje daugiausiai“, – sakė V. Zelenskis.

Jis kėlė klausimą – ar vertybės Europoje dar egzistuoja, ar jau gali tapti muziejaus eksponatu turistams.

„Deja, nėra dabar kol kas nėra bendro atsakymo Europos į tą klausimą, bet nuo to priklauso Europos ateitis. Būtent dėl išlaisvintų regionų Ukrainoje mes tęsiame to darbą, fiksuojame karo nusikaltimus, kurie buvo padaryti Rusijos Federacijos“, – kalbėjo Ukrainos vadovas.V. Zelenskis priminė, jog žmonės Ukrainoje kankinami, žudomi, jų kūnai randami kanalizacijos duobėse, rūsiuose. Kūnai – surištomis rankomis.

Parašykite komentarą

Top