Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > I. Vėgėlės drausmės byla: advokato veiksmuose etikos pažeidimų neįžvelgta

I. Vėgėlės drausmės byla: advokato veiksmuose etikos pažeidimų neįžvelgta

www,siandien.info

Advokatų garbės teismas nutraukė I. Vėgėlei iškeltą drausmės bylą: advokato veiksmuose etikos pažeidimų neįžvelgta.

Advokatų garbės teismas nutraukė I. Vėgėlei iškeltą drausmės bylą.

Advokatų garbės teismo pirmininkė Dalia Foigt-Norvaišienė: „Sprendimas yra toks, kad Garbės teismas nusprendė nutraukti drausmės bylą, nes nėra profesinės etikos pažeidimų“.

Advokatui drausmės byla buvo iškelta už įrašus feisbuke bei DELFI publikuotame komentare, kur I. Vėgėlė aptarinėjo paramos Ukrainai akcijas. Viešai DELFI paskelbtame I. Vėgėlės komentare jis abejojo paramos medikams per COVID-19 pandemiją ir nuo Rusijos besiginantiems ukrainiečiams rinkimo skaidrumu, svarstė, ar tokią paramą renkantys subjektai yra tinkamai tikrinami.

„Atskleidžiu paslaptį – nė vienas subjektas, teikęs paramą ar labdarą per pandemiją, šios pareigos laiku (iki gegužės 1 dienos) neatliko. Gal nebuvo jokios paramos? Tas pats ir su pagalba Ukrainai? Atviras ir viešas klausimas: ar VMI nubaudė kokią įstaigą ar įmonę, gal girdėjome apie patikrinimus? Ne, baikit, kam? Gavai labdaros ir – į užsienį pokerio žaisti. Žiūrėk ir išloši labdaringus pinigus…“ – portale DELFI publikuotame komentare dėstė I. Vėgėlė.

Dėl šių pasisakymų į teisingumo ministrę E. Dobrowolską kreipėsi „Laisvės TV“ įkūrėjas Andrius Tapinas. Jis mano, kad I. Vėgėlė savo komentare kalbėjo apie pinigų rinkimų akciją dėl kovinio drono „Bayraktar“ pirkimo Ukrainos kariuomenei. A. Tapinas, kuri po pinigų rinkimų akcijos buvo išvykęs žaisti pokerio į JAV, įsitikinęs, kad advokatas I. Vėgėlė manipuliuoja informacija, siekdamas sudaryti įspūdį, kad parama buvo renkama neskaidriai, neva pažeidžiant įstatymus, nepateikiant ataskaitų Valstybinei mokesčių inspekcijai.

„Straipsnis nebuvo pasirašytas advokato, advokatas niekur nesinaudojo tame straipsnyje savo profesine patirtimi, pati „Facebook“ paskyra irgi nėra advokato profesinės veiklos paskyra“, – sakė D. Foigt-Norvaišienė. Pasak jos, šis Advokatų garbės teismo sprendimas nėra galutinis, jis gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui.

Parašykite komentarą

Top