Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien >  Rečiausiai apgyvendinta valstybė Europoje šventė Nepriklausomybės dieną

 Rečiausiai apgyvendinta valstybė Europoje šventė Nepriklausomybės dieną

www,siandien.info

1991 m. tuometinio užsienio reikalų ministro Jono Baldvino Hannibalssono iniciatyva Islandija buvo pirmoji valstybė, pripažinusi atsikūrusių Baltijos valstybių nepriklausomybę.

Reikjavikas. Vikipedijos nuotrauka.

„Lietuvos ir Islandijos draugystė yra tvirta, nes ji remiasi bendrais laisvės ir demokratijos idealais, bendromis vertybėmis bei bendra atsakomybe už tvarią taiką euroatlantinėje erdvėje ir kituose regionuose.

Lietuva labai vertina mūsų tautų ypatingą emocinį ryšį. Islandijos tvirta parama Lietuvos valstybingumui niekada nebus pamiršta. Tai įkvepiantis priminimas, kiek daug dvi tautos gali padaryti kartu, kad apsaugotų ir puoselėtų vertybes, kurios mus vienija ir kuriomis didžiuojamės.

Islandijos indėlis stiprinant NATO priešakines pajėgas Baltijos regione rodo tvirtą šalies ir Aljanso įsipareigojimą ginti mūsų bendras vertybes. Tikiuosi, kad liepos mėnesį Vilniuje vyksiančiame NATO viršūnių susitikime bus priimti svarbūs sprendimai dėl NATO rytinio flango didesnio saugumo, Ukrainos ateities NATO ir investicijų į gynybą“, – sakoma Vyriausybės vadovės sveikinime.

Parašykite komentarą

Top