Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > JAV prezidentas V. Putiną pavadino „išprotėjusiu kalės vaiku“

JAV prezidentas V. Putiną pavadino „išprotėjusiu kalės vaiku“

www.siandien.info

„Prezidentas Joe Bidenas trečiadienį Kalifornijoje vykusiame viešame lėšų rinkimo renginyje Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną pavadino „išprotėjusiu kalės vaiku“”, – praneše ELTA.

„Turime tokį išprotėjusį kalės vaiką kaip tas veikėjas Putinas ir kitus, ir visada turime nerimauti dėl branduolinio konflikto, tačiau egzistencinė grėsmė žmonijai yra klimatas“, – sakė J. Bidenas trumpoje kalboje San Fransiske vykusiame renginyje.

„Turime tokį išprotėjusį kalės vaiką kaip tas veikėjas Putinas ir kitus, ir visada turime nerimauti dėl branduolinio konflikto, tačiau egzistencinė grėsmė žmonijai yra klimatas“, – sakė J. Bidenas trumpoje kalboje San Fransiske vykusiame renginyje. J. Bidenas aštriai yra pasisakęs ir anksčiau, ypač kai jis Rusijos prezidentą, 2022 metais įsakiusį įsiveržti į Ukrainą, pavadino „skerdiku“ ir „karo nusikaltėliu“.

J. Bidenas sakė, kad JAV penktadienį paskelbs naujų griežtų sankcijų paketą Rusijai dėl opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno mirties kalėjime. Lėšų rinkimo renginyje J. Bidenas taip pat užsipuolė savo tikėtiną varžovą lapkritį vyksiančiuose rinkimuose Donaldą Trumpą už tai, kad jis palygino savo teisines bėdas su A. Navalno likimu.

AV po Rusijos opozicijos politiko Aleksejaus Navalno mirties ketina įvesti naujas sankcijas Maskvai. Penktadienį bus paskelbta apie „didelį sankcijų paketą“, sakė JAV Nacionalinio saugumo tarybos komunikacijos direktorius Johnas Kirby‘is.

Jis nepateikė detalių apie naująsias sankcijas. Šiomis priemonėmis reaguojama į A. Navalno mirtį ir į besitęsiantį Rusijos agresijos karą Ukrainoje. J. Bidenas penktadienį apkaltino V. Putiną dėl A. Navalno mirties pataisos kolonijoje Arktyje.

Kalbėdamas apie tai, kad ši žinia jį „šokiravo“, J. Bidenas sakė: „Nesuklyskite – V. Putinas yra atsakingas už A. Navalno mirtį. Tai, kas nutiko A. Navalnui, yra dar vienas Putino brutalumo įrodymas. Neleiskite būti apkvailinami.“ JAV dėl beveik dvejus metus trunkančio karo jau yra pritaikiusi Rusijai plataus masto sankcijas.

Parašykite komentarą

Top