Jūs esate
Pagrindinis > Politika > Jungtinė Karalystė turi toliau išlikti strategine Lietuvos partnere

Jungtinė Karalystė turi toliau išlikti strategine Lietuvos partnere

Lietuva nori, kad ir po išstojimo iš Europos Sąjungos Jungtinė Karalystė išliktų strategine mūsų šalies partnere, o Lietuvoje gyvenantys britai bei Didžiojoje Britanijoje gyvenantys lietuviai išlaikytų esamas teises.

Tai sakoma Lietuvos Seimo  priimtoje rezoliucijoje, kurią inicijavo Liberalų sąjūdžio frakcijos ir Seimo Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotoja Aušrinė Armonaitė.

Seimas rezoliucijoje taip pat pabrėžė, kad Jungtinės Karalystės vaidmuo yra svarbus geopolitinio saugumo garantas, todėl jos dalyvavimas formuojant Europos saugumo ir gynybos politiką bei užtikrinant Baltijos šalių saugumą ir toliau išlieka esminis ir nepamainomas. Lietuva ir toliau laikys Jungtinę Karalystę strategine savo partnere.

Lietuva sieks, kad iš Europos Sąjungos besitraukianti Jungtinė Karalystė užtikrintų mūsų šalies piliečių, dirbančių, studijuojančių ir kuriančių savo gyvenimą Didžiojoje Britanijoje, teisių tęstinumą ir apsaugą. Savo ruožtu Lietuva pasirengusi dėti visas pastangas, jog Jungtinės Karalystės piliečių teisės Europos Sąjungoje ir Lietuvoje būtų tinkamai apsaugotos ir britai galėtų toliau nevaržomai gyventi ir dirbti mūsų šalyje.

,,Mūsų ir kitų Europos Sąjungos valstybių piliečių teisės ir interesai turi būti centrinė derybų dėl Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš Bendrijos ašis. Britanijoje gyvena didelė lietuvių bendruomenė, todėl mums labai svarbus jos likimas, kad lietuviai artimiausiu metu dėl „Brexit“ proceso nepatirtų jokių nepatogumų ir suvaržymų“, – sakė A.Armonaitė.

Jungtinės Karalystės įmonės yra vienos didžiausių investuotojų Lietuvoje, o šalies rinka yra ypatingai svarbi Lietuvos eksportui. Dėl šios priežasties Lietuvos interesas yra abipusiai naudingų ekonominių bei politinių Jungtinės Karalystės ir Europos Sąjungos ryšių plėtra.

„Gerbiame Jungtinės Karalystės piliečių valią. Šį sprendimą vertiname kaip paskatą Europos Sąjungos šalims dar labiau susitelkti siekiant stiprios ir klestinčios Europos Sąjungos, kurios raida užtikrintų visų Europos Sąjungos šalių ir jų piliečių saugumą ir gerovę“, – sakė A.Armonaitė.

Liberalai.lt

 

Parašykite komentarą

Top