Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Karas Ukrainoje: „Pasaulis turi reaguoti į Kachovkos užtvankos susprogdinimą”

Karas Ukrainoje: „Pasaulis turi reaguoti į Kachovkos užtvankos susprogdinimą”

www.siandien.info

„Rusijos okupacinė kariuomenė susprogdino Kachovkos hidroelektrinę. Dabar tikslinamas sugriovimo mastas, vandens greitis ir apimtis, galimos potvynių vietos. Visos tarnybos dirba. Situacija stebima“, – sakoma pranešime. Sprendžiant iš internete pasirodžiusių kadrų, užtvanka kritiškai pažeista ir nebegali sulaikyti vandens srauto. Iš Kachovkos vandens telkinio nekontroliuojamai plūsta vanduo, tai gali sukelti didelius potvynius žemiau pasroviui.

AP nuotrauka.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis antradienį pareiškė, kad „pasaulis turi reaguoti“ į Kachovkos užtvankos sugadinimą, kaltindamas Rusiją dėl veiksmų, sukėlusių didelius potvynius. „Pasaulis turi reaguoti“, – pareiškė jis socialinėje žiniasklaidoje, pridurdamas, kad Rusija 2.50 val. vietos laiku (23.50 val. Grinvičo laiku) įvykdė Kachovkos hidroelektrinės „vidinį konstrukcijų sprogdinimą“.

„Rusija jau daugiau nei metus kontroliuoja užtvanką ir visą Kachovkos hidroelektrinę. Fiziškai neįmanoma jos kaip nors susprogdinti iš išorės, apšaudant. Ją užminavo rusų okupantai. Ir jie ją susprogdino“, – rašė V. Zelenskis tviteryje.

Ukrainoje užtvindytos 24 gyvenvietės. Ukrainos vidaus reikalų ministras Ihoris Klimenka pranešė, kad , dabar vandens lygis dešiniajame Chersono srities krante yra didesnis nei 2 metrai. Ministras pažymėjo, kad jau evakuota apie tūkstantis žmonių, evakuacija tęsiasi.

Parašykite komentarą

Top