Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Kiek valstybei kainavo „valstiečių“ užmojai iškelti Žemės ūkio ministeriją?

Kiek valstybei kainavo „valstiečių“ užmojai iškelti Žemės ūkio ministeriją?

Valstiečiai“ gavę valdžią žarstėsi ne tik nepamatuotais pažadais, bet ir mūsų visų pinigais. Tas Žemės ūkio ministerijos perkėlimas nuo pat pradžių atrodė tik kaip viešųjų ryšių akcija – štai mes rūpinamės regionais. Iš tikrųjų jokio rūpesčio nesimatė, tik pinigų leidimas vėjais.

Paaiškėjo, kad per 8 mėnesius – nuo balandžio iki metų pabaigos – ministerijos perkėlimo planavimui ir perkėlimui išleista 69 939,51 euro, iš jų patalpų nuomos vertinimo ir perkėlimo studijai – 8 833,00 eurai.

Didžiąją dalį išleistų pinigų, pagal Žemės ūkio ministerijos paaiškinimą, sudarė Kauno projekto vadovės darbo užmokestis, patalpų priežiūra ir komandiruotės.

„Valdantieji bando pasidžiaugti, kad Kaune patalpų priežiūros sąnaudos gaunasi kiek mažesnės negu Vilniuje. Bet nėra čia kuo džiaugtis, nes, išsinuomoję naujas patalpas Kaune, dabar toliau moka už tuščius kabinetus ir koridorius, paliktus Vilniaus Žemės ūkio ministerijos pastatuose. Dabar mokama ir už juos, ir matome, kad 200 tūkstančių eurų jau skirta Kaune esančių patalpų pritaikymui“, – piktinasi Seimo narė R. Budbergytė.

Žemės ūkio ministerija informavo, kad Kaune įsteigta 40 darbuotojų etatų, 17 iš jų vis dar tebėra neužimti. Iš Vilniuje įsikūrusios ministerijos per tą „kilnojimo“ laikotarpį išėjo 84 darbuotojai. Ministerija nepateikė informacijos, kiek buvo išleista jų išeitinėms kompensacijoms, tik pranešė, kad jau priėmė naujų, bet norinčių čia dirbti vis dar 29 žmonėmis mažiau negu išėjusių.

Ministerijos darbas buvo ir tebėra sujauktas, pasitraukė patyrę specialistai. Pinigai neatsakingai leidžiami pustuštėms patalpoms išlaikyti Vilniuje ir Kaune, kur surinkta tik pusė darbuotojų. Kol kas matome tik apgailėtinas šio valdančiųjų sumanymo pasekmes.

Ministerijos perkėlimas ir kalbėjimas apie regionų gelbėjimą yra tik iliuzija, kai tuo metu regionų žmonėms trūksta paslaugų – ten dabar naikinami pašto skyriai, kita infrastruktūra, o ministerijos kėlimas tėra paprastas pinigų pataškymas.

siandien.info, lrs.lt

Parašykite komentarą

Top