Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Mirė Jungtinės Karalystės karalienė Elžbieta II : „Ji buvo Didžiosios Britanijos dvasia ir ta dvasia gyvuos toliau“

Mirė Jungtinės Karalystės karalienė Elžbieta II : „Ji buvo Didžiosios Britanijos dvasia ir ta dvasia gyvuos toliau“

Karalienė Elžbieta II / AP nuotr.

www.siandien.info

Eidama 97-uosius metus mirė Jungtinės Karalystės valdovė Elžbieta II (Elizabeth Alexandra Mary Windsor), paskelbė Bakingemo rūmai.

„Šią popietę karalienė mirė Balmorale. Karalius ir karalienė konsortė šį vakarą liks Balmorale, o rytoj grįš į Londoną“, – pranešė Bakingemo rūmai, rašo „Sky News“.

Premjerė Liz Truss apie karalienės mirtį buvo informuota 16.30 val. vietos laiku (18.30 val. Lietuvos laiku). Tai patvirtino premjerės kabinetas. Teigiama, kad premjerė vėliau pasikalbėjo su būsimu karaliumi Karoliu III.

Mirus Elžbietai II, dabar sostą perims jos vyriausias sūnus, princas Charlesas. Oficialus jo vardas – karalius Karolis III. Jo žmona Camilla taps karaliene konsorte.

Anot BBC, naujasis karalius Karolis III į tautą kreipsis penktadienį. Tikėtina, kad penktadienį vyks ginklo saliutas, karalius Karolis III ir karalienė Camilla grįš į Londoną, o naujasis karalius surengs pirmąją audienciją pas naująją ministrę pirmininkę Liz Truss. Tikimasi, kad karalius kreipsis į tautą, rašo BBC. „Karalienės mirtis yra didelis šokas tautai ir pasauliui. Karalienė Elžbieta II-oji buvo uola, ant kurios buvo pastatyta moderni Didžioji Britanija. Jos valdoma mūsų šalis augo ir klestėjo. Dėl jos Britanija yra didi šalis“, – kalbėjo britų premjerė.

L. Truss tęsė, kad Elžbieta II-oji į sostą sėdo neilgai trukus po Antrojo pasaulinio karo, kovojo dėl sandraugos valstybių gerovės ir vystymosi – nuo mažos septynių valstybių grupelės, iki 56 tautų šeimos.

„Mes esame moderni, klestinti, dinamiška šalis. Ir džiaugsme, ir skausme karalienė Elžbieta II-oji garantavo stabilumą ir stiprybę, kurių mums reikėjo. Ji buvo Didžiosios Britanijos dvasia ir ta dvasia gyvuos toliau“, – teigė L. Truss.

Elžbieta II (Elizabeth Alexandra Mary Windsor1926 m. balandžio 21 d. – 2022 m. rugsėjo 8 d.)[ – buvusi Jungtinės Karalystės valdovė, valdančioji karalienė. Ji taip pat buvo Antigvos ir BarbudosAustralijosBahamųBelizoKanadosGrenadosJamaikosNaujosios ZelandijosPapua Naujosios GvinėjosSent Kitso ir NevioSent LusijosSent Vinsento ir GrenadinųTuvaluSaliamono salų karalienė.

Ji buvo Sandraugos valstybiųAnglikonų Bažnyčios galva, Jungtinės Karalystės ginkluotųjų pajėgų vyriausioji vadė ir Meno salos lordė.[ Sostą paveldėjo 1952 metų vasario 6 dieną, po savo tėvo, Karaliaus Jurgio VI, mirties. 2016 m. spalio 13 d. mirus Tailando karaliui Ramai IX, Elžbieta II tapo ilgiausiai valdančiu valstybės vadovu pasaulyje.[

Maždaug 138 milijonai žmonių gyveno šalyse, kurių valdovė buvo Elžbieta II. Per jos valdymo laikotarpį pasikeitė penkiolika Didžiosios Britanijos ministrų pirmininkų. Ji buvo Edinburgo princo Filipo našlė, taip pat tiesioginio britų sosto paveldėtojo, Princo Čarlzo, po jos mirties – Karolio III, motina.

2006 m. spalio 16–18 dienomis Jungtinės Karalystės karalienė Elžbieta II lankėsi Lietuvoje oficialaus vizito metu.

2015 m. rugsėjo 9 dieną karalienė Elžbieta II tapo ilgiausiai valdančiu britų monarchu. Mirė Belmoralio pilyje, Škotijoje.

Karalienė Elžbieta II ir Liz Truss. AP nuotr.

Parašykite komentarą

Top