Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > „Kiekvienas asmuo turi priimti sprendimą dėl intervencijos į jo kūną savarankiškai”

„Kiekvienas asmuo turi priimti sprendimą dėl intervencijos į jo kūną savarankiškai”

www.siandien.info

Advokatų tarybos pirmininko prof. dr. Igno Vėgėlės teigimu, šiuo metu galima stebėti procesus, kuomet kuriasi tarptautinė vykdomoji valdžia, kuri neturi demokratinių elementų. Jis kritikavo valdžią, kad, anot jo, yra pažeidžiama teisė į asmens neliečiamumą, laisvę bei nuomonę.


Visuotiniame advokatų susirinkime I.Vėgėlė sakė, kad gyvename ypatingai sparčiai besikeičiančioje visuomenėje, kurios vystymosi pasekmių kol kas, ko gero, niekas iš mūsų negali tinkamai įvertinti.

Anot jo, esame liudininkai gimstančios naujos tvarkos, kurioje pasaulio nacionalinių valstybių elgesio modelius pradeda diktuoti tarptautinių organizacijų ir verslo struktūrų konglomeratas. Pasaulio sveikatos organizaciją (PSO) jis vadina „Pasaulio sveikatos apsaugos ministerija“.

 „Akivaizdu viena, kad stebime globalizacijos procesus, kurių pasekmėje kuriasi tarptautinė vykdomoji valdžia. Ji yra kitokia nei nacionalinė, ji mažiau centralizuota, be demokratinių rinkimų elemento. Ir daug kitokių epitetų būtų galima jai pritaikyti“, – penktadienį Birštone vykusiame visuotiniame advokatų susirinkime kalbėjo jis.

Kritika „prievartiniam skiepijimo mechanizmui“, PSO ir galimybių pasui I.Vėgėlė sako kalboje sakė, jog „šioje valdymo struktūroje žmogaus teisės ir laisvės yra gerbiamos tiek, kiek jos nepažeidžia esminio utilitaristinio kaštų ir naudos principo“.

Anot jo, norint paveikti žmones, yra naudojama baimė, kuri „leido pajudinti iki šiol nepajudinamas asmens teisę į gyvybę ir teisę į asmens neliečiamumą“. „Vertimas skiepytis, sudarant neigiamas, kartais ir nepakeliamas socialines, ekonomines ir finansines sąlygas asmeniui, pavyzdžiui, kas keletą dienų savo sąskaita testuotis, kai vieno testo kaina sudaro kartais net septintadalį ar šeštadalį jo atlyginimo, yra prievarta“, – įsitikinęs jis.

I.Vėgėlė įsitikinęs, jog taip siekiama sumažinti valstybės išlaidas. Tiesa, jis pabrėžia nenorintis, kad šie sakiniai būtų netinkamai suprasti. „Skiepų nauda didelei daliai asmenų yra akivaizdi.

Tiesa, kad šimteriopai daugiau žmonių miršta nuo COVID, nei nuo skiepų. Skiepytis ypatingai svarbu 65 m. ir vyresniems asmenims, rizikos grupės asmenims, rekomenduojama ir kitom grupėm. Pabrėžiu, kad kalba apie prievartinį skiepijimo mechanizmą, kuris įpareigoja skiepytis nepaisant asmens valios, kuris bijo dėl skiepų pasekmių jo sveikatai ir gyvybei.

 Kiekvienas asmuo turi priimti sprendimą dėl intervencijos į jo kūną savarankiškai. O toks sprendimas turi būti informuotas. Tą sako tarptautinė teisė, tą sako ES teisė, tą kalba ir nacionaliniai teisės aktai. Prievartos mechanizmas ribojantis asmens apsisprendimo teisę pažeidžia ne tik draudžiamą riboti asmens teisę į gyvybę ar asmens neliečiamumą, ne tik visus Europos humanizmo pasiekimus, bet ir elementarų padorumą“, – įsitikinęs I. Vėgėlė.

Parašykite komentarą

Top