Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Kijevas nori kuo greičiau įstoti į NATO. Kokie sprendimai bus priimti Vilniuje

Kijevas nori kuo greičiau įstoti į NATO. Kokie sprendimai bus priimti Vilniuje

www. siandien.info

Kijevas nori kuo greičiau įstoti į NATO, kad galėtų pasinaudoti garsiąja Aljanso 5-ojo straipsnio nuostata – vienos valstybės užpuolimas yra visų valstybių narių užpuolimas. Tačiau daugelis Aljanso sąjungininkių iš esmės sutinka, kad Ukraina gali įstoti tik pasibaigus karui, bet ne anksčiau. Todėl didžiausios Aljanso galybės stengiasi išsiaiškinti, kokius laikinus saugumo įsipareigojimus kiekviena iš jų galėtų suteikti Ukrainai iki tol.

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda susitiks su darbo vizito į Lietuvą atvykstančiu Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Prezidentu Joe Bidenu.

Pirmadienį, liepos 10 d., planuojamas trumpas dviejų valstybių vadovų susitikimas Vilniaus oro uoste.

Antradienį, liepos 11 d., rengiama oficiali JAV Prezidento pasveikinimo ceremonija Prezidentūros kieme.

Vėliau Lietuvos ir JAV vadovai dvišaliame susitikime aptars paramą Ukrainai, NATO rytinio flango stiprinimo priemones, atsaką į Baltarusijos remiamą Rusijos karinę agresiją prieš Ukrainą.

Trečiadienį, liepos 12 d., šalies vadovas dalyvaus specialiame renginyje Vilniaus universiteto (VU) Didžiajame kieme, kurio metu JAV Prezidentas kreipsis į Lietuvos žmones.

Informacija žiniasklaidai:

Liepos 10 d. vakare žurnalistai turės galimybę fiksuoti JAV Prezidento atvykimą. Dėl registracijos kreiptis į JAV ambasadą. Transliaciją vykdys priimančiosios šalies televizija (vaizdo medžiaga bus prieinama NATO mediatekoje).

Liepos 11 d. 10.15 val. žiniasklaidos atstovai Prezidento rūmų kieme galės fiksuoti oficialią JAV Prezidento pasveikinimo ceremoniją, o 10.25 val. rūmų Baltojoje salėje – oficialią nuotrauką ir pasirašymą svečių knygoje.

Užsiregistruoti į renginį galima užpildžius specialią registracijos formą. Vietų skaičius ribotas, todėl pirmenybė teikiama Lietuvos ir JAV žiniasklaidai. Atvykti į renginį – ne vėliau kaip 9.15 val.

Dėmesio: registracijos metu būtina pasirinkti vieną iš dviejų žiniasklaidos atstovų srautų (media pools): Išorės (Prezidentūros kiemo) arba Vidaus (Baltosios salės). Baltojoje salėje numatyta daugiau vietų žiniasklaidai. Judėti tarp srautų nebus galima.

Dvišalio susitikimo pradžioje atrinkta nedidelė žiniasklaidos grupė turės galimybę filmuoti ir fotografuoti protokolines minutes.

Liepos 12 d. vakare žiniasklaidos atstovams bus sudarytos galimybės nušviesti JAV Prezidento kalbą VU Didžiajame kieme. Artėjant renginiui, daugiau informacijos pasirodys svetainėje Bidenvilnius.com.

Parašykite komentarą

Top