Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > Šiandien Vilniuje prasideda NATO viršūnių susitikimas

Šiandien Vilniuje prasideda NATO viršūnių susitikimas

www.siandien.info

Šiandien Vilniuje prasideda NATO viršūnių susitikimas. Jo metu bus priimti svarbūs sprendimai dėl Aljanso saugumo. Viršūnių susitikimas vyks liepos 11–12 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO.

„Dabartiniame geopolitiniame kontekste, Rusijai kariaujant kruviną karą mūsų kaimynystėje, sąjungininkų vienybė ir tvirtas įsipareigojimas kolektyvinei gynybai ypač svarbūs. Tai, kad NATO aukščiausio lygio susitikimas vyks Lietuvoje, siunčia aiškią žinią priešiškoms šalims, kad esame vieningi ir ginsime kiekvieną Aljanso centimetrą“, – teigia Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotrauka.

Šį vakarą  Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda Prezidentūroje (S. Daukanto a. 3, Vilnius) surengs NATO valstybių ir vyriausybių vadovų socialinę vakarienę

Šalių suvažiavime Vilniuje dalyvaus virš 2 tūkstančių delegacijų atstovų. Pirmą kartą šiame susitikime bus ir neseniai priimtos Suomijos atstovas, taip pat numatyti susitikimai su Naujosios Zelandijos, Australijos, Japonijos ir Pietų Korėjos diplomatais.

Planuojama, kad iš viso atvyks net 48 delegacijos iš užsienio, kurias sudarys apie 2400 narių. Tarp jų bus 40 valstybių vadovų. NATO viršūnių susitikimo metu bus saugomi ne tik valstybių vadovai, – dalyvaus maždaug iki 150 kitų aukšto rango politikų, kurie tarptautiniu mastu irgi yra saugotini.

 JAV prezidentas Joe Bidenas, Turkijos prezidentas Tayyipas Erdoganas, Vokietijos kancleris Olafas Scholzas, Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas, Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ir Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Rishis Sunakas bus tarp 31 NATO lyderių, dalyvausiančių viršūnių susitikime Vilniuje.

Itin svarbus NATO suvažiavimo Vilniuje dalyvis – JAV prezidentas Joe Bidenas. „JAV Prezidento atvykimas į Lietuvą – tai istorinis įvykis, liudijantis apie artimus ir tvirtus mūsų šalių ryšius. Lietuva vertina Jungtinių Valstijų strateginę partnerystę ir nepaprastai reikšmingą indėlį, stiprinant rytinio NATO flango ir viso Aljanso gynybą“, – sakė šalies vadovas.

Tai pirmasis JAV Prezidento J. Bideno vizitas į Lietuvą.

Vizito programoje numatytas dvišalis Lietuvos ir JAV Prezidentų susitikimas, taip pat JAV vadovo vieša kalba Vilniaus universitete.

Liepos 11–12 d. JAV Prezidentas dalyvaus Vilniuje vyksiančiame NATO viršūnių susitikime. Po NATO generalinio sekretoriaus Jenso Stoltenbergo pirmadienį Vilniuje, NATO viršūnių susitikimo išvakarėse, surengto Turkijos prezidento Recepo Tayyipo Erdogano ir Švedijos ministro pirmininko Ulfo Kristerssono susitikimo NATO vadovas pranešė, kad „prezidentas R. T. Erdoganas sutiko pritarti Švedijos narystei NATO“.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis patvirtino atvyksiantis į NATO viršūnių susitikimą Lietuvos sostinėje Vilniuje liepos 11–12 dienomis, pranešė „Ukrinform“. „Prioritetai visiškai aiškūs: oro gynyba mūsų miestams, visoms bendruomenėms visoje šalyje, stengiamės sukurti visavertį dangaus skydą. Taip pat ginklai fronto linijai – dėl to taip pat kalbėsimės Vilniuje. Žinoma, kalbėsime ir apie kitus gyvybių apsaugojimo ir mūsų bendro saugumo aspektus“, – sakė jis.Parašykite komentarą

Top