Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Akcija „Darom‘22“ kvietė atkurti gamtai padarytą žalą, tačiau didesnio visuomenės palaikymo nesulaukė

Akcija „Darom‘22“ kvietė atkurti gamtai padarytą žalą, tačiau didesnio visuomenės palaikymo nesulaukė

www.siandien.info, laikraštis ŠIANDIEN

Kasmetinė viešųjų erdvių tvarkymo akcija šiemet vyko balandžio 23 d. ir skatino gyventojus visoje Lietuvoje ne tik rinkti atliekas, tačiau ir jas rūšiuoti bei pristatyti į regioninius atliekų tvarkymo centrus.

Akcijoje galėjo dalyvauti pavieniai asmenys, šeimos, miestų ir miestelių bendruomenės, organizacijos, verslo įmonės ir visi kam rūpi aplinkosauga, tačiau akcija nesulaukė didesnio visuomenės palaikymo.

l.rytas.lt apklausa. Šeštadienį Lietuvoje vyksta švarinimosi akcija „Darom“. Ar dalyvaujate?

5.94%(831)

Taip, po šios akcijos aplinka tampa daug švaresnė, o ir rodomas geras pavyzdys.

49%(6858)

Tvarkausi ir be specialių akcijų.

22.09%(3092)

Nedalyvausiu, tvarkyti viešąsias erdves yra komunalinių tarnybų reikalas.

22.97%(3215)

Niekada nedalyvauju.

VŠĮ „Mes darom“ vadovė Toma Buivydaitė, komentuodama akcijos formato pasikeitimus teigė, kad tokia tvarka siekiama didesnio žmonių sąmoningumo ne tik surenkant,  rūšiuojant, bet ir sutvarkant atliekas iki paskutinio žingsnio.

„Per beveik 15 metų sofų miškuose randame mažiau, tačiau žmonių žinios, kas yra atliekų tvarkymo centrai, kaip jie veikia, kokias funkcijas atlieka, kiek kainuoja atliekų tvarkymas vis dar yra labai ribotos“, – teigia T. Buivydaitė.

Organizatorių nuotr.

Šiemet dalyviai savarankiškai turėjo pasirūpinti ir būtinomis priemonėmis. Akcijos maišus organizacija perdavė humanitarinės pagalbos pakavimui Ukrainai, todėl dalyviai buvo kviečiami atliekoms rinkti ir rūšiuoti reikalingais maišais pasirūpinti patiems.

„Savo pirminę idėją išaugo ne tik pati akcija, tačiau ir jos dalyviai. Todėl neabejojame, jog karučiais, priekabomis šiukšlių išvežimui į atliekų surinkimo aikšteles ir kitais būtinais įrankiais bendruomenės, šeimos ir draugų kompanijos pasirūpins savarankiškai. Atkreipiu dėmesį, jog akcijos dalyviai turėtų nepamiršti pasidomėti atliekų tvarkymo centrų tvarka bei su savimi būtinai turėti asmens dokumentus“, – sakė „Mes Darom“ vadovė.

Kalbėdamas apie organizacijos viziją, projekto vadovas Gintautas Dulskas teigia, kad Lietuvoje šiukšlių problema nebus išspręsta tol, kol neužaugs nauja karta gerbianti ir tausojanti gamtą – jos nešiukšlinanti.

„Vien šiukšlių rikimu nieko neišspręsime, tad reikalingas ne tik naujas formatas, atvedantis dalyvius iki paskutinės atliekų tvarkymo stotelės, bet ir nauji ilgalaikiai projektai jaunajai kartai, kuriuos planuojame inicijuoti“, – sako G. Dulskas.

Visuomeninė organizacija „Mes Darom“ – šviečia jaunimą, buria bendruomenes, kuria inovatyvius sprendimus ir padeda atkurti gamtai padarytą žalą. Tai viena reikšmingiausių pilietinių iniciatyvų, siekianti kovoti su atliekų problema. Kasmetinis aplinkos švarinimas prisideda prie sąmoningumo didinimo bei sutelkia žmones, institucijas ir verslą vieningoms pastangoms tai spręsti.

Akcija „Darom“ vyko balandžio 23 d. visoje Lietuvoje. Daugiau informacijos: www.mesdarom.lt bei facebook paskyroje „Mes Darom“.

Parašykite komentarą

Top