Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Laikraštis ŠIANDIEN: Tokia mokykla Lietuvoje – vienintelė

Laikraštis ŠIANDIEN: Tokia mokykla Lietuvoje – vienintelė

Mokyklos bendruomenė švenčia Vasario 16-ąją.

Birželio 9 d. Klaipėdos raj. Lapių pagrindinė mokykla ruošiasi švęsti savo 100-metį. Per tą laiką kelis kartus mokykla keitė savo veidą ir vaizdą: buvo lipdomi priestatai, gerinamos mokymosi ir darbo sąlygos. Keitėsi ir jos pavadinimas.

Karolis Didžiulis

1918 m. Klaipėdos raj. Lapiuose, buvusio dvaro pastate, buvo įkurta Lapių pradžios mokykla. Apie čia buvusį dvarą liudija ir senoji liepų alėja.

Mokykloje, kurioje šiemet mokosi 110 mokinių, veikia darželis, bendrabutis socialinės rizikos šeimoms iš Klaipėdos rajono, teikiama socialinė globa tėvų netekusiems vaikams. Šiuo metu jau vyksta paruošiamieji darbai pasitinkant mokyklos 100-ąjį jubiliejų. Vykdomos projektinės veiklos, tikslinama mokyklos istorija.

Mokykla tobulina pažangos strategijas, taiko šiuolaikinės pamokos ypatybes, formuoja iniciatyvios mokyklos bendruomenės veiklą, vykdo respublikinius projektus „Sveikatiada“, ,,Laimingas vanduo – Lietuvos gyvastis“. Kartu vykdomos prevencinės programos: ,,Lions Quest“, „Tu+Aš = Mes“, „Stiprių jausmų atpažinimas ir valdymas“, „Socialinis emocinis ugdymas mokykloje“, „Raktai į sėkmę“, Norvegijos projektas „Baltijos šalių mokykloms atpažinti prievartą ir seksualinį išnaudojimą ir kaip spręsti tokias problemas“, „VEIK“.

Vasario pradžioje mokykla organizavo respublikinę konferenciją „Vaiko gerovė bendruomeniniuose namuose: aktualijos ir sprendimai“. Susirinkę šalies vaikų globos namų atstovai ir svečiai konferencijoje aptarė vaiko gerovės aktualijas ir sprendimus bendruomeniniuose namuose, sužinojo apie socialinės globos pertvarką Klaipėdos rajone. Savo iššūkiais ir problemomis dalijosi Lapių bendruomeninių vaikų globos namų specialistai.

Naujas pastatas netekusiems tėvų globos vaikams. Mokyklos nuotr.

„Mes neturėjome globos namų, mes kūrėme“, – sakė Lapių pagrindinės mokyklos ir globos grupės direktorė Vilija Lukauskienė. „Tai vaikai, gimę mūsų širdyse“, bet visokių situacijų pasitaiko globos namuose, kaip ir šeimose.
2017 metais Lapių pagrindinės mokyklos globos grupės 45 tėvų globos netekę vaikai gyveno penkiose vietose. 3 Lapių pagrindinės mokyklos globos grupės gyvena iš savivaldybės lėšų įgytuose butuose, kurie yra Gargždų miesto daugiabučiuose namuose.

Dar vienas butas vaikų poreikiams tenkinti yra nuomojamas, bei 10 vietų yra bendrabutyje. Kiekvienas butas turi savo pavadinimą: ,,Kranto“, ,,Minijos“, ,,Žvelsos“, „Lapiukų“, „Šaltinėlio“ bendruomeniniai globos namai.

Bendruomeninių globos namų 34 vaikai lankė Lapių pagrindinę mokyklą, 1 Gargždų gimnaziją, 3 vaikai ikimokyklines įstaigas, 2 specialiąsias profesines mokyklas, 5 globotiniai lankė profesinio ugdymo įstaigas.
2018 m. vasario 3 d. atidaryti nauji bendruomeniniai vaikų globos namai Lapiuose, kuriose įsikurs 8 vaikai. Pastate įrengti du butai su atskirais įėjimais vaikams, savarankiškiems paaugliams nuo 16 m.

Pastate įrengta virtuvė, svetainė, skalbykla, lyginimo kambarys, atskiri dušai bei tualetai mergaitėms ir berniukams, socialinių darbuotojų, prižiūrinčių vaikus, kambarys. Vaikai į naujas patalpas persikels iš Gargždų „Kranto“ mokyklos bendrabučio.

Pastato Lapiuose statybos kainavo 278 tūkst. eurų. 180 tūkst. eurų šios sumos finansavo Vokietijos „Lions“ klubas, 98 tūkst. eurų skyrė Klaipėdos rajono savivaldybė.

2018 m. planuojama gauti papildomą finansavimą iš Europos regioninės plėtros fondo ir valstybės biudžeto, kuris bus skirtas bendruomeninių vaikų globos namų tinklo plėtrai: bus galima įsigyti naujus būstus bei gerinti jau įsigytų butų infrastruktūrą.

Tokia mokykla, kurios misija ugdyti asmenybės tapsmo raišką mokyklos gyvenime ir formuoti socialinius įgūdžius yra vienintelė Lietuvoje.

Faktai ir skaičiai

1918 m. Klaipėdos raj. Lapiuose, buvusio dvaro pastate, buvo įkurta Lapių pradžios mokykla. Apie čia buvusį dvarą liudija ir senoji liepų alėja.
1918 m. – įsikūrė Lapių pradžios mokykla (vadovavo J. Gestautas, R. Gedvilas, A. Kiaunė).
1950 m. – septynmetė mokykla (vadovavo O. Grabytė-Dapkienė, D. Liaudanskienė, S. Kumšlytienė).
1963 m. – aštuonmetė mokykla. Naujos mokyklos statyba (vadovavo V. Vaitkus).
1968 m. – naujos mokyklos (pastato) atidarymas.
1974 m. – įsikūrė pagalbinė mokykla, internatas.
1987 m. – nepilna vidurinė mokykla (vadovavo L. Vyšniauskienė).
1988 m. – devynmetė mokykla (vadovavo K. Palkimas).
2001 m. – pagrindinė mokykla (9 kl.). (iki šiol vadovauja direktorė Vilija Lukauskienė).
2001 m. – įkuriama skautų „Vydūno“ draugovė.
2003 m. – pagrindinė mokykla (10 kl.).
2007 m. – visuminė mokyklos renovacija.
2008 m. – įkuriamas vaikų globos grupės padalinys (vaikams, netekusiems tėvų globos, laikina arba nuolatinė globa našlaičiams).
2010 m. – įkuriamas Tolerancijos centras Klaipėdos rajone.

LAIKRAŠTIS ŠIANDIEN. IEŠKOKITE VISUOSE ŠALIES PREKYBOS CENTRUOSE

 

Parašykite komentarą

Top