Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > Eurolyga: Kauno „Žalgiris“ – finalo ketverte!

Eurolyga: Kauno „Žalgiris“ – finalo ketverte!

Neįtikėtino palaikymo įkvėpti žalgiriečiai ketvirtosiose Eurolygos ketvirtfinalio serijos rungtynėse 101:91 (23:22, 28:15, 27:19, 23:35) nukauna praėjusio sezono finalininkus Pirėjo „Olympiacos“ krepšininkus, laimi seriją 3:1 bei gegužės 18-20 dienomis Belgrade sieks Eurolygos čempionų titulo!

Rungtynėms startavus Kevino Pangoso dvitaškiu ir Pauliaus Jankūno tritaškiu, žalgiriečiai pirmavo 5:0, tačiau netrukus savo atsaką sudavė ir rezultatą išlyginę svečiai – 5:5.

Tuomet Eurolygos vicečempionus tritaškiais užbombordavo K.Pangosas bei du suleidęs Vasilije Micičius, po kurio tolimo šūvio skirtumas išaugo iki 14:5. Po pasitarimo svečiai išsijudino, bet uraganinį „Žalgirio“ puolimą toliau aukštumoje išlaikė trečiąjį tolimą dūrį smeigęs K.Pangosas – 21:13.

Pernelyg lengvai baudos aikštelėje taškus rinkusių varžovų žaidimas nepaliko gero įspūdžio Šarūnui Jasikevičiui, kuris pranašumui aptirpus (21:16), degino pirmąją savo minutės pertraukėlę. Užsitęsusią tylą kauniečiams pačioje kėlinuko pabaigoje nutraukė kietai sužaidęs Brandonas Daviesas, tačiau vos vieną tašką 23:22 Lietuvos čempionams paliko sudėtingas „Olympiacos“ dvitaškis su sirena.

Antrą ketvirtį atidarė laiku ir vietoje atsiradęs Edgaras Ulanovas, taikliais baudų metimais saugiau jaustis leido Antanas Kavaliauskas – 27:22. Aukštą tempą palaikė taškus rinkęs ir tiksliai A.Kavaliauskui asistavęs Beno Udrihas, o triukšmo bangą „Žalgirio“ arenoje sprogdino vienas pats visus reikalus dėjimu viena ranką sutvarkęs komandos kapitonas P.Jankūnas – 35:27. Dar didesnį pragarą svečiams užkūrė tritaškius driokstelėję Artūras Milaknis ir E.Ulanovas, didinę atstumą jau iki 43:27.

Dvitaškiu su pražanga pasižymėjo Axelis Toupane, bet puolime suaktyvėję varžovai kauniečių paleisti nesiruošė – 48:35. Prieš pat didžiąją pertrauką aštuntą šeimininkų tolimą dūrį įskraidino ir taip geras nuotaikas dar labiau užtvirtino V.Micičius – 51:37.

Po didžiosios pertraukos prabilo B.Daviesas, bet visai kitokį žaidimą demonstravo ir tritaškius iššovę svečiai – 55:43. Apsukų nemažino pražangą provokavęs B.Daviesas, rezultatyviausiųjų viršūnėje įsitvirtino K.Pangosas, tačiau ir tai lengvo gyvenimo Lietuvos čempionams nežadėjo (59:48).

Šarūnui Jasikevičiui bus suteiktas Kauno miesto Garbės piliečio vardas.
Nuotr. euroleaguejam.files.wordpress.com

Ketvirčiui įsibėgėjus vėl prabilo toliašaudė kauniečių artilerija, kurią į priekį tempė E.Ulanovas su rankelę iš tolėliau pademonstravusiu A.White‘u priešakyje – 65:48. Sausakimšą „Žalgirio“ areną banguoti privertė, o Eurolygos vicečempionus į kampą spraudė nuostabų kėlinį žaidžiantis E.Ulanovas, kurio vienuoliktas taškas vien per šį ketvirtį brėžė naują rekordinės persvaros ribą – 76:53. Dvitaškį su atakos sirena realizavo A.White‘as, o kauniečius nuo patekimo į finalinį Eurolygos ketvertą skyrė vos dešimt žaidimo minučių – 78:56.

Ant bedugnės krašto atsidūrusius „Olympiacos“ krepšininkus gelbėti bandė toliašaudė gynėjų grandis, tačiau tai nė motais buvo tritaškiu atsakiusiam A.Toupane – 82:63.

Užleisti vietos finaliniame Eurolygos ketverte neketinę svečiai kilo lemiamam šturmui ir likus šešioms minutėms tritaškiu artėjo iki 83:71. Varžovų ambicijas čia pat slopino lyderio vaidmens ėmęsis K.Pangosas – 88:73. Laikui tirpstant svarbų tolimą dūrį įsūdė A.White‘as, tačiau atakas trumpinę varžovai palaikė intrigą (91:80).

Visgi, istorinio šanso iš savo rankų žalgiriečiai nepaleido ir nukovę buvusius Eurolygos vicečempionus 101:91 tapo pirmuoju finalinio ketverto dalyviu!