Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > „Lietuva ir toliau visapusiškai rems Ukrainą teikdama karinę, humanitarinę, finansinę ir ekspertinę paramą”

„Lietuva ir toliau visapusiškai rems Ukrainą teikdama karinę, humanitarinę, finansinę ir ekspertinę paramą”

www.siandien.info

Vasario 24 d. rytą Rusijos Federacija grubiai pažeidė tarptautinės teisės normas pradėdama karą prieš Ukrainą.

Agresijos akivaizdoje Lietuva palaiko Ukrainą ir teikia jai paramą kartu su kitomis šalimis ir tarptautinėmis organizacijomis. Lietuva aktyviai telkia tarptautinės bendruomenės paramą, ginant Ukrainos nepriklausomybę ir jos suverenitetą, siekiant nutraukti Rusijos agresiją prieš Ukrainą ir jos žmones.

Ukrainai minint Nepriklausomybės dieną, JAV ketina paskelbti apie beveik 3 mlrd. dolerių naujos karinės pagalbos skyrimą, antradienį pranešė JAV pareigūnas. Tai bus didžiausias saugumo priemonių paketas per šešis mėnesius trunkantį karą.

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pasveikino Ukrainos Prezidentą Volodymyrą Zelenskį ir visus šalies žmones Ukrainos Nepriklausomybės dienos proga.

Redakcijos archyvo nuotr.

„Šią prasmingą dieną minint tokiu įtemptu metu, besitęsiant Rusijos karui, linkiu Jums, Jūsų šaliai ir visiems jos gyventojams kuo didžiausios stiprybės ir susitelkimo. Ukraina nugalės. Lietuva visada buvo ir bus su Jumis“, – rašoma Prezidento sveikinime.

Prezidentas sveikinime teigia, kad Lietuvos žmonės žino, ką reiškia gyventi agresoriaus pašonėje, todėl yra neabejingi Ukrainai ir nepaprastą drąsą bei ryžtą demonstruojantiems jos žmonėms. Šalies vadovas patikino, kad Lietuva ir toliau visapusiškai rems Ukrainą teikdama karinę, humanitarinę, finansinę ir ekspertinę paramą.

„Ir toliau telksime demokratinės tarptautinės bendruomenės partnerius teikti Ukrainai nenutrūkstamą, ilgalaikę ir visokeriopą pagalbą bei didinti spaudimą agresoriui. Būsime kartu su Ukraina iki pergalės. Su visa tarptautine bendruomene esame pasirengę padėti įgyvendinant Ukrainos atstatymo planą“, – teigia Prezidentas.

Šalies vadovas taip pat teigia itin vertinantis, kad net ir vykstant karui Ukraina ryžtingai žengia reformų keliu, kurį Lietuva tvirtai remia. Prezidentas pažadėjo, kad Lietuva ir toliau bus Ukrainos balsu Europoje siekiant kuo greitesnės šalies narystės Europos Sąjungoje.

Parašykite komentarą

Top