Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Lietuvių treneriui nepavyko: Ispanijos komanda liko be išsvajoto titulo

Lietuvių treneriui nepavyko: Ispanijos komanda liko be išsvajoto titulo

Eurolygos finalo rungtynėse Šarūno Jasikevičiaus treniruojama Barselonos „Barcelona“ ekipa 81:86 (22:15, 14:24, 22:26, 23:21) nusileido Stambulo „Anadolu Efes“ krepšininkams ir liko be titulo. Naudingiausiu finalo ketverto žaidėju tapo buvęs Kauno „Žalgirio” žaidėjas serbas V.Micičius.

Nuo dvikovos pradžios komandos daug dėmesio skyrė gynybai – daug klampių atakų ir „Anadolu Efes“ gelbėjo Sertačas Šanli, kuris pelnė 8 iš 10 savo ekipos taškų – 10:12

Š.Jasikevičiaus nervai neišlaikė labai anksti – techninę pražangą gavo sužaidus vos 7 minutes. Netrukus kolegos pavyzdžiu pasekė ir Erginas Atamanas. Emocijų fone „Barcelona“ pelnė 7 taškus iš eilės ir atitrūko – 20:13.

Toks skirtumas išliko ir sužaidus pirmąsias 10 minučių – 22:15. Leandro Bolmaro dvitaškis su pražanga leido katalonams pirmą kartą turėti dviženklį pranašumą (25:15), bet „Anadolu“ smogė atgal savo 9 taškais iš eilės – 24:25. Likus rungtyniauti 4 minutėms, Shane‘as Larkinas savo klubui jau leido ir pirmauti – 30:29. „Barca“ visiškai įstrigo puolime, o varžovai taškus ėmė rinkti išnaudodami baudų metimus ir atitrūko – 36:29.

Lietuvio auklėtiniai susigriebė ir priartėjo (36:38), o Rodrigue‘o Beaubois viena tiksli bauda paskutinę sekundę leido nežymiai padidinti atsargą – 39:36.

Š. Jasikevičius.
(Scanpix nuotr.)

Po didžiosios pertraukos prabėgus 2,5 minutės „Anadolu“ vėl pamėgino atsiplėšti – 46:39. Tuo „Barcos“ bėdos nesibaigė – Vasilije Micičius įsūdė tritaškį su pražanga ir 25-ąją minutę jau Turkijos ekipa pirmą kartą turėjo dviženklę persvarą – 52:41.

Katalonų nuotaika prieš lemiamą atkarpa pasitaisė po to, kai Nikola Mirotičius pataikė tritaškį – 58:65. Ketvirtajame kėlinyje „Barca“ ėmė lipti varžovams ant kulnų, o po 5 taškų be atsako, 35-ąją minutę, rezultatas tapo lygus – 69:69. Likus pusketvirtos minutės katalonai priartėjo (74:75), bet dvi iš eilės varžovų atakos buvo sėkmingos – 79:74.

„Barca“ bandė atsitiesti, bet arčiau nei 3 taškai nepriartėjo, o likus 33 sekundėms Sh.Larkinas sumetė baudas ir įtvirtino pergalę.

„Anadolu Efes“: Vasilije Micičius 25 (5 rez. perd., 5 kld., 28 naud. bal.), Shane‘as Larkinas 21 (12/12 baudos metimai, 27 naud. bal.), Sertačas Šanli 12 (0/3 tritaškiai). „Barcelona“: Corry Higginsas 23 (4/5 tritaškiai, 24 naud. bal.), Kyle‘as Kuričius 18 (2/7 tritaškiai, 8/8 baudos metimai), Brandonas Daviesas 17 (1/4 tritaškiai, 11 atk. kam.), Nikola Mirotičius 11 (9 atk. kam.).