Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Lietuvos kariuomenės gimtadienio paradas

Lietuvos kariuomenės gimtadienio paradas

www.siandien.info

1918 m. lapkričio 23 d. premjeras Augustinas Voldemaras pasirašė Apsaugos ministerijos įsakymą Nr. 1, kuriuo įkūrė Apsaugos tarybą. Šiuo įsakymu atkurtos ginkluotosios pajėgos, kurios jau po kelių mėnesių stojo į pirmuosius mūšius už šalies nepriklausomybę.

Rusijos agresija prieš Ukrainą ir besikeičianti regiono saugumo situacija lemia, kad Lietuva gynybai skiria vis daugiau lėšų, Lietuvos kariuomenė modernėja ir stiprėja, gynybos įsigijimai tampa solidesni, kaupiama daugiau amunicijos, gerinamos sąlygos kariams, sparčiai statoma infrastruktūra.

Visos Lietuvos kariuomenės pajėgos pasirengusios ginti tėvynę ir užtikrinti visų mūsų saugumą. Lietuvos kariuomenė budi šalies gynybos labui.

Vilniaus Konstitucijos prospekte šiandien vyko Lietuvos kariuomenės gimtadienio paradas, kuriame žygiavo kariai iš 19 NATO valstybių bei daugiau nei 100 vienetų karinės technikos.

Nuotr. aut. št. srž. sp. Ieva Budzeikaitė.

105-ųjų atkūrimo metinių Lietuvos kariuomenės ir NATO sąjungininkų karių bei karinės technikos paradą kartu su Lietuvos Respublikos Prezidentu Gitanu Nausėda, Krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku ir Lietuvos kariuomenės vadu gen. Valdemaru Rupšiu stebėjo Estijos kariuomenės vadas gen. Martin Herem, Latvijos kariuomenės vadas gen. ltn. Leonīds Kalniņš, Vokietijos kariuomenės vadas gen. Carsten Breuer, NATO Šiaurės-Rytų daugianacionalinio korpuso vadas gen. ltn. Jürgen-Joachim von Sandrart, Vokietijos 41-osios brigados vadas brg. gen. Christian Nawrat ir kiti garbingi svečiai.

„Kartu su mumis – mūsų sąjungininkai, prisidedantys prie viso regiono saugumo stiprinimo. NATO ir Europos sąjungos šeimoje esame lygiaverčiai partneriai”, – renginio kalboje pabrėžė Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas. Nuotr. aut. št. srž. sp. Ieva Budzeikaitė

„Lietuvos kariuomenės diena – tai šventė apie stiprybę, apie pareigą, apie mūsų visų – Lietuvos ir visų NATO šalių bendrystę. Esame mūsų saugumo garantas ir mūsų sėkmės istorijos kūrėjai. Kariuomenės stiprybė priklauso nuo mūsų visų pastangų ir palaikymo. Šiandien mes turime stiprią, modernią, darniai veikiančią Lietuvos kariuomenę, kurios kovinė galia auga.

Turime istorinę galimybę užtikrinti ir tolesnį kokybinį postūmį. Kariuomenė yra modernizuojama, besiruošianti įvairiausiems gynybos scenarijams, pasirengusi bet kada reaguoti. Kartu su mumis – mūsų sąjungininkai, prisidedantys prie viso regiono saugumo stiprinimo. NATO ir Europos sąjungos šeimoje esame lygiaverčiai partneriai”, – renginio kalboje pabrėžė Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Lietuvos kariuomenės vadas sveikindamas karius ir sąjungininkus sakė: “Į ugnį ugnimi. Į ten iš kur kyla grėsmė. Esu įgaliotas perduoti jums karių žinią – taip, kaip šiandien esame čia, taip prireikus gintume visų mūsų šeimas ir namus. Girdite diskusijas apie kariuomenės plėtrą ir gynybos planus. Tikros rimtos kariuomenės augimui divizijos pajėgumas, tankai mūšio lauke – ugnies galia ir manevras – būtini. Tačiau jau šiandienos planas sudėliotas taip, kad nuo pirmo signalo žinome, kaip reaguoti ir esame pasiruošę”.

Per kariuomenės gimtadienį įteiktas šešioliktasis „Karžygio” apdovanojimas, kuris skiriamas už nesavanaudiškus, kilnius ar rizikingus poelgius.

Šiai metais apdovanojimas skirtas Kauno klinikų Neurochirurgijos klinikos gydytojų komandai, kuri rugpjūčio mėnesį, suteikė skubią pagalbą Lietuvoje dislokuotam Čekijos kariui, kuris nelaimingo įvykio metu patyrė sunkią galvos traumą.

Parado rikiuotei vadovavo Sausumos pajėgų vadas brg. gen. Artūras Radvilas, Konstitucijos prospektu žygiavo daugiau nei 1400 Lietuvos ir sąjungininkų karių, tarp jų Latvijoje dislokuotos Kanados vadovaujamos Priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės kariai iš visų ten tarnaujančių šalių bei NATO daugianacionalinio šiaurės rytų korpuso vadavietės vėliavų grupė.

Nuotr. aut. št. srž. sp. Ieva Budzeikaitė.

Renginio svečiai išvydo daugiau kaip 100 karinės technikos vienetų: Lietuvos kariuomenės pėstininkų kovos mašinas „Vilkas“, savaeiges haubicas „PzH 2000“, oro gynybos sistemas „NASAMS“, šarvuotus visureigius „JLTV“, sąjungininkų iš Jungtinių Amerikos Valstijų tankus „Abrams“, pėstininkų kovos mašinas „Bradley“, savaeiges haubicas „Paladin“, Vokietijos kariuomenės tankus „Leopard“, pėstininkų kovos mašinas „Puma“ bei „Marder“ ir daug kitos karinės technikos.

Skrydžiu virš Konstitucijos prospekto renginio svečius ir dalyvius pasveikino Karinių oro pajėgų orlaivis „Spartan“ ir sraigtasparniai „Dauphin“ Šventę užbaigė Marijono Mikutavičiaus sukurta ir Lietuvos kariuomenei dovanota daina „Kanonada“, kurią atliko dainininkas Justinas Lapatinskas.

Lietuvos kariuomenės dienos minėjimo renginiai šią savaitę taip pat vyko Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Tauragėje. Renginių metu žiūrovai matė karių rikiuotes, ginklų ir technikos parodas bei kitas veiklas.

Parengta pagal www.kam.lt

Parašykite komentarą

Top