Jūs esate
Pagrindinis > Politika > Lietuvos lenkų rinkimų akcija: apklausos neatspindi visų gyventojų nuomonės

Lietuvos lenkų rinkimų akcija: apklausos neatspindi visų gyventojų nuomonės

Renata Sobieska, Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga

Apklausas atliekančios bendrovės Lietuvoje dažnai sumažina tikruosius LLRA-KŠS populiarumą atspindinčius rezultatus. Taip yra dėl ypatumų atliekant tyrimus regionuose bei tam tikro asmenų bei įstaigų, užsakančių tyrimus, nusistatymo.

Paskutiniuose rinkimuose į Seimą LLRA-KŠS sulaukė 5,8 proc. rinkėjų palaikymo, nors apklausas atliekančios bendrovės prognozavo vos 3-4 proc. palaikymą.

Naujausios apklausos duomenimis, jeigu rinkimai vyktų artimiausią sekmadienį, Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) sulauktų 8,1 proc. rinkėjų palaikymo. LLRA-KŠS yra tarp 6 populiariausių partijų šalyje ir išlaiko stabilią balsuojančiųjų paramą.

Apklausą naujienų agentūros ELTA užsakymu birželio 13-26 dienomis atliko visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė „Baltijos tyrimai“. Už LLRA-KŠS savo balsą atiduotų 8,1 proc. balso teisę turinčių piliečių – neatsižvelgiant į asmenis, kurie neketina balsuoti, ir neapsisprendusius gyventojus.

30,5 proc. respondentų nurodė, kad jie nedalyvautų Seimo rinkimuose arba yra neapsisprendę, už ką balsuotų, jeigu Parlamento rinkimai vyktų artimiausią sekmadienį.

Prieš 2014 metais vykusius prezidento rinkimus apklausos prognozavo 1,1 proc. paramą Valdemarui Tomaševskiui, tačiau LLRA-KŠS pirmininkas sulaukė 8,4 proc. rinkėjų palaikymo.

Apklausos duomenys nurodo, kad didžiausiu gyventojų palaikymu vėl džiaugiasi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, kuri grįžo į pirmąją sąrašo eilutę. „Valstiečiai“ tik gegužę po ilgo laiko pirmąją vietą užleido socialdemokratams, kurie dabar nukrito į antrąją vietą.

Trečioje vietoje būtų Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, ketvirtoje – partija „Tvarka ir teisingumas“, penkti – Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis, šešta – Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga.

Toliau pagal gyventojų palaikymą rikiuojasi Darbo ir Lietuvos centro partijos bei Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai).

Prieš 2014 metais vykusius prezidento rinkimus apklausos prognozavo 1,1 proc. paramą Valdemarui Tomaševskiui, tačiau LLRA-KŠS pirmininkas sulaukė 8,4 proc. rinkėjų palaikymo.

Milžiniška praraja skiria visuomenės apklausų skelbiamą paramą Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai nuo realaus rinkėjų palaikymo ir savivaldos rinkimuose.

Atsižvelgiant į tai, kad apklausas atliekančios bendrovės Lietuvoje dažniausiai sumažina tikruosius LLRA-KŠS rezultatus bei nepamirštant stabiliai augančio rinkėjų palaikymo, akivaizdu, kad yra kur kas daugiau, nei nurodo skaičiai, partiją remiančių, palaikančių bei ja tikinčių žmonių.

Apklausos rezultatai, neatsižvelgus į tą rinkėjų dalį, kuri neketina balsuoti, ar nežino, už ką atiduotų savo balsą:

 2017 m. gegužė ir  2017 m. birželis
1. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga 21,4 proc. ir 19,7 proc.
2. Lietuvos socialdemokratų partija 21,9 proc.; 18,6 proc.
3. Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai 16,3 proc. ;18,3 proc.
4. Partija „Tvarka ir teisingumas“ 11,9 proc. ;10,4 proc.
5. Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis 9,2 proc.; 9,8 proc.
6. Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga 8,2 proc. ;8,1 proc.
7. Darbo partija 4,7 proc. ;6,2 proc.
8. Lietuvos centro partija 4,2 proc. ;4,7 proc.
9. Lietuvos laisvės sąjunga 1,4 proc.; 4,0 proc.
10. Kitos partijos 0,8 proc. ;0,3 proc.

Parašykite komentarą

Top