Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > Lietuvos pareigūnų bendruomenę sukrėtė skaudus įvykis

Lietuvos pareigūnų bendruomenę sukrėtė skaudus įvykis


Penktadienį prieš vidurdienį Lietuvos pareigūnų bendruomenę sukrėtė skaudus įvykis – atlikdamas tarnybą nuo įtariamojo kulkos žuvo vienas žymiausių šalies kinologų Saulius Žymantas.


„Šiandien Lietuvos policijos bendruomenė neteko savo šeimos nario – Mažeikių rajono policijos komisariato tyrėjo Sauliaus Žymanto (1980 – 2020), kuris vykdymas pareigas žuvo nuo įtariamojo kulkos“, – po vidurdienio paskelbė šalies pareigūnų atstovai.


Beveik 19 metų policijoje tarnavęs S. Žymantas buvo vienas geriausių šalies kinologų, ne kartą užėmęs prizines vietas įvairiose policijos kinologų varžybose. Šeima neteko mylinčio vyro ir tėvo.


S. Žymanto šeimoje augo du nepilnamečiai vaikai.


„Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla ir visa policijos bendruomenė nuoširdžiai užjaučia pareigūno šeimą, artimuosius bei visus, kurie pažinojo Saulių“, – rašoma užuojautos žinutėje.

„Esame ne kartą bendravę, yra organizavęs renginius, bendravome ir mano kabinete, buvome susitikę ir Mažeikių komisariate. Visą laiką buvo komunikabilus, nuoširdžiai bendraujantis žmogus. Jis turėjo didžiulę patirtį, su juo visada buvo galima pasitarti ir išgirsti ne tik informacijos, bet ir patarimų, kuris praverstų kiekvienam tarnyboje“, – tokiais žodžiais kolegą prisiminė Telšių apskrities policijos viršininkas Remigijus Rudminas.

Į pareigūno netektį sureagavo ir šalies vadovai, taip pat pareiškę užuojautas.


„Policijos pareigūno žūtis visada yra ypač skaudus įvykis. Netekome drąsaus ir pareigingo žmogaus, skubėjusio kitiems į pagalbą. Reiškiu nuoširdžią užuojautą policijos pareigūno Sauliaus Žymanto šeimos nariams ir draugams“, – sakė šalies vadovas Gitanas Nausėda.


Prezidentas taip pat išreiškė palaikymą per incidentą Mažeikių rajono Viekšnių seniūnijos Birbiliškės kaime sužeistai policijos pareigūnei.

Dėl tarnybos metu žuvusio policijos pareigūno Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis reiškia nuoširdžią užuojautą jo šeimai ir artimiesiems.

„Tai labai skaudi žinia tiek Lietuvos policijos bendruomenei, tiek ir visuomenei. Ši tragedija dar kartą parodo, koks rizikingas ir pavojingas pareigūnų darbas. Neabejoju, kad kaltininkas sulauks deramo atpildo, o policijos vadovybę raginu kruopščiai išanalizuoti situaciją bei imtis visų būtinų priemonių tam, kad pareigūnai būtų maksimaliai apsaugoti“, – sako premjeras.

Tikrindami gautą informaciją apie Mažeikių r., Viekšnių sen., Birbiliškės kaime smurtaujantį vyrą į jo namus atvykusius patrulius įtariamasis pasitiko šūviais. 40-metis pareigūnas nušautas, pareigūnei sužeista koja.
Įtariamasis (gimęs 1968 m.) galimai pasišalino į šalia esantį mišką, jis gali būti ginkluotas, todėl raginame gyventojus pamačius šį asmenį, nesiartinti prie jo ir kuo skubiau informuoti policiją.


Įvedamas specialus planas, į įvykio vietą išsiųstos gausios Telšių, Klaipėdos ir Šiaulių apskr. pareigūnų pajėgos, policijos antiteroristinių operacijų rinktinės ARAS pareigūnai.


Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė ir policijos generalinis komisaras Renatas Požėla taip pat nutraukė savo planus ir išvyko į įvykio vietą.


Vidaus reikalų ministrė ir policijos generalinis komisaras reiškia nuoširdžią užuojautą žuvusio pareigūno artimiesiems.

Reiškiu gilią ir nuoširdžią užuojautą tarnybos metu žuvusio Telšių apskrities VPK Mažeikių rajono policijos komisariato pareigūno Sauliaus Žymanto šeimai, artimiesiems, kolegoms ir visai policijos pareigūnų bendruomenei.

Pareigūnas neteko gyvybės atlikdamas savo tarnybinę pareigą, policijai gavus pranešimą apie smurtą artimoje aplinkoje.

Be galo liūdna ir sunku suvokti, kad tokią kainą teko sumokėti šiam sąžiningai pareigą – saugoti visuomenę – vykdžiusiam pareigūnui.

Šiuo sunkiu metu linkiu policijos bendruomenei vienybės, tvirtumo ir susitelkimo.

Tikiu, kad Lietuvos policija, nepaisydama šio tragiško įvykio, ir toliau nepriekaištingai atliks savo misiją – ginti, saugoti, padėti.

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministrė
Rita Tamašunienė


www.siandien.info, LRT.lt, Lietuvos policijos ir Vidaus reikalų ministerijos informacija

Parašykite komentarą

Top