Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Lietuvos žaliųjų partija: apstu žaliesiems nerimą keliančių klausimų

Lietuvos žaliųjų partija: apstu žaliesiems nerimą keliančių klausimų

www.siandien.info

Antrąjį rugpjūčio savaitgalį vyko smagus ir didžiausias Lietuvos žaliųjų partijos renginys – vasaros sąskrydis.
Šventė šiais metais surengta Molėtų rajone, poilsio komplekse „Tolieja“, kuris įsikūręs Labanoro regioniniame parke, prie Ešerinio ežero. Partiečiai jėgas išbandė futbolo bei krepšinio aikštelės, smagi nuotaika vyravo „gerų daiktų” aukcione.

Vakaro programoje – gyvos muzikos koncertas. Puikią nuotaiką sukurė gitaros virtuozas Aurelijus Globys, jaunasis bardas Augustas Lapinskas ir įspūdingo balso savininkė, kylanti pop-scenos žvaigždė, įvairių TV projektų dalyvė (o taip pat ir LŽP Jonavos skyriaus atžala) Gabrielė Užkurytė.

Na, o labiausiai visus domino diskusija „Vizija Lietuvai“, į kurią atvyko Kauno technologijos universiteto Europos instituto direktorius ambasadorius Vygaudas Ušackas. „Taip, planuoju kandidatuoti prezidento rinkimuose, važinėju po Lietuvą, susitinku su žmonėmis – dalijuosi savo įžvalgomis užsienio ir vidaus politikos klausimais, bandau juos paskatinti prisiimti atsakomybę kurti Lietuvą, esu atviras visų partijų paramai“, – sakė ambasadorius Vygaudas Ušackas.

Lietuvos žaliųjų partija jau septynerius metus veiklą vykdanti parlamentinė aplinkosaugos ir darnios plėtros vertybėmis besivadovaujanti politinė organizacija. Ši partija nėra susijusi su Ramūno Karbauskio vadovaujama Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

„Pristatydamas partiją visada pabrėžiu, kad mes – #Žalieji #NEvalstiečiai, džiugu, kad kuriasi nauji skyriai, didėja bendražygių skaičius”,-  – sakė partijos pirmininkas Remigijus Lapinskas. Anot jo, Lietuvos žaliųjų partijai rūpi net tik klimato kaita, žmogaus teisių apsauga, teisingesnė socialinė sistema, bet ir perėjimas prie atsinaujinančios energetikos, žiedinė ekonomika, ekologiškesnis žemės ūkis, sveikesnė mityba, gyvūnų gerovė, aplinkai draugiškas transportas ir kiti, su atsakingesniu ir tvaresniu vartojimu susiję, klausimai.

Pastaruoju metu ypač sustiprėjo Klaipėdoje skyrius, kuriam vadovauti išrinktas visuomenės sveikatos specialistas Žydrūnas Banevičius. Tarp naujų narių – visuomenininkai, informacinių technologijų, logistikos bei želdynų priežiūros ekspertai, aplinkos apsauga ir visuomenės gerove susirūpinę uostamiesčio gyventojai.

Klaipėdoje apstu žaliesiems nerimą keliančių klausimų, kai kurie jų nesprendžiami jau ne vieną dešimtmetį, pavyzdžiui, rusenančiais nesantaikos židiniais tarp miestiečių ir uosto, kuomet dėl ekonominės gerovės planuojama ekspansyvi uosto plėtra.

Į klausimą, ką jo vadovaujama partija rems per kitąmet vyksiančius Lietuvos prezidento rinkimus, R. Lapinskas sakė, kad jis neabejoja, kad partiečiai parems ambasadoriaus Vygaudo Ušacko kandidatūrą, nes jis didžiulę diplomato patirtį turintis žmogus, pristato valstybę, kurioje visi jaustumėmės laimingi, o už Lietuvos ribų turėtume daugiau draugų nei priešų.

Parašykite komentarą

Top