Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Lygių galimybių kontrolieriaus postas -Birutei Sabatauskaitei

Lygių galimybių kontrolieriaus postas -Birutei Sabatauskaitei


www.siandien.info

Žmogaus teisių komitetas pritarė Birutės Sabatauskaitės kandidatūrai į lygių galimybių kontrolieres. Lygių galimybių kontrolierių skiria Seimas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos lygių galimybių įstatymo 18 straipsnio 2 dalimi ir atsižvelgdamas į Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko teikimą.

Seimo Žmogaus teisių komitetas kovo 24 d. posėdyje apsvarstė Seimo nutarimo projektą) „Dėl Birutės Sabatauskaitės skyrimo Lietuvos Respublikos lygių galimybių kontroliere“. Komitetas nutarimo projektui pritarė.

Prisistatydama komitetui B. Sabatauskaitė nubrėžė savo veiklos prioritetus, jei būtų paskirta eiti lygių galimybių kontrolierės pareigas.

Anot jos, tai būtų proaktyvios priemonės didinant Lygių galimybių tarnybos veiklos žinomumą ir visuomenės informuotumą apie galimas diskriminacijos formas, taip pat aktyvesnė stebėsena ir atitinkamai pasiūlymų teikimas, kaip užtikrinti lygias galimybes visoms visuomenės grupėms.

Kandidatė į lygių galimybių kontrolieres, atkreipė dėmesį į vieną iš aktualiausių problemų lygybės užtikrinimo aspektu – vyresnių asmenų diskriminavimą dėl amžiaus darbo rinkoje.

Pasak jos, jau 45 metų amžiaus žmonės pradedami išstumti iš darbo rinkos. „Tai yra tam tikra Lietuvos krizė, būtinos ne tik kietosios, bet ir minkštosios priemonės keičiant visuomenės požiūrį į vyresnių žmonių dalyvavimą darbo rinkoje“, – sakė B. Sabatauskaitė. Ji taip pat pažymėjo, kad Lygių galimybių tarnybai svarbu pasiekti visas žmonių grupes, kurioms kyla diskriminacijos problemų.

Komiteto nariai teigė, kad yra girdėję ne kartą apie kandidatės veiklą įvairiose žmogaus teisių srityse. Buvo pastebėtas ir gerai įvertintas kandidatės proporcingas požiūris į visas pažeidžiamas asmenų grupes.

Parašykite komentarą

Top