Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Paskirti Lietuvos radijo ir televizijos komisijos vadovai

Paskirti Lietuvos radijo ir televizijos komisijos vadovai

www.siandien.info

Seimas, vadovaudamasis Visuomenės informavimo įstatymu, Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) pirmininku paskyrė aktorių Rimantą Bagdzevičių, o pirmininko pavaduotojo pareigas dar vienai kadencijai patikėjo eiti viešųjų ryšių specialistui Ričardui Slapšiui. LRTK vadovai paskirti ketverių metų kadencijai.

Slaptame balsavime už R. Bagdzevičiaus paskyrimą LRTK vadovu balsavo 107 Seimo nariai, prieš − 11, susilaikė 12 parlamentarų.

Už R. Slapšio skyrimą LRTK vadovo pavaduotoju atvirame balsavime pasisakė 115 Seimo narių, susilaikė 2 parlamentarai.

R. Bagdzevičius prieš dešimtmetį yra dirbęs LRTK ir ėjęs komisijos pirmininko pavaduotojo pareigas. Nuo 1996 m. jis yra Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorius. R. Bagdzevičius yra AGATA steigėjas ir ilgametis tarybos pirmininkas, įvairių visuomeninių organizacijų, asociacijų dalyvis. Anksčiau taip pat yra buvęs Kauno valstybinio akademinio dramos teatro, Lietuvos akademinio dramos teatro, Vilniaus mažojo teatro aktoriumi.

R. Slapšys nuo 2017 metų yra LRTK narys, nuo 2019 metų ėjo komisijos pirmininko pavaduotojo pareigas. Pedagoginį išsilavinimą turintis R. Slapšys yra dirbęs žurnalistu TV, buvo kelių ministrų patarėju viešiesiems ryšiams. Nuo 2017 m. užsiima individualia veikla viešųjų ryšių srityje.

LRTK yra nepriklausoma Seimui atskaitinga Lietuvos Respublikos jurisdikcijai priklausančių radijo ir televizijos programų transliuotojų, užsakomųjų audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų teikėjų veiklą reguliuojanti bei prižiūrinti, Lietuvos Respublikos teritorijoje veiklą vykdančių retransliuotojų ir kitų asmenų, teikiančių Lietuvos Respublikos vartotojams televizijos programų bei atskirų programų platinimo internete paslaugas, veiklos priežiūrą vykdanti ir autorių teises internete ginanti institucija.

LRTK dalyvauja formuojant valstybės audiovizualinę politiką. Ji yra Seimo ir Vyriausybės ekspertė radijo, televizijos programų transliavimo, retransliavimo, televizijos programų ir atskirų programų platinimo internete bei užsakomųjų audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų klausimais. LRTK įkurta 1996 m. Visuomenės informavimo įstatymu.

Parašykite komentarą

Top