Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > Ministerija keičia pavadinimą, bet niekas nežino kam to reikia?

Ministerija keičia pavadinimą, bet niekas nežino kam to reikia?

Modesta Gaučaitė, LRT.lt

Seimas svarstys ministerijų pavadinimų keitimą, nors ne visiems aišku, kam to reikia. Parlamente kelią skinasi siūlymas keisti dviejų ministerijų pavadinimus. Po pateikimo Seimo nariai pritarė, kad Švietimo ir mokslo ministerija taptų Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, o Ūkio ministerija būtų pervadinta į Ekonomikos ir inovacijų ministeriją.

„Įstatymo projektas parengtas atsižvelgiant į vyriausybės programoje įtvirtintą siekį kūno kultūros ir sporto politiką pakelti į aukštesnį lygmenį“, – siūlymą keisti jos vadovaujamos ministerijos pavadinimą komentavo švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Priėmus siūlomus pakeitimus Kūno kultūros ir sporto departamentas būtų integruotas į Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją.
Vienai ministerijai – 69 tūkst. eurų

Konservatorius Edmundas Pupinis kalbėjo, kad pavadinimo keitimo metu reikės pakeisti nemažai dokumentų, tad klausė, ar toks sprendimas nėra „per didelė prabanga“.

Anot ministrės J. Petrauskienės, teisės aktų keitimo galimybės aptartos ir su vyriausybės, ir su Seimo teisininkais, sprendžiant, kaip tai padaryti kuo optimaliau. O ministerijos pavadinimo keitimas galimas bus tik tuomet, kai Seimas patvirtins Sporto įstatymo pakeitimus.
„Neišvengiamai tai yra susiję su papildomais kaštais, stengsimės juos kuo optimaliau panaudoti, nedarant jokių nereikalingų veiksmų. Sportui skiriamos lėšos nėra mažinamos, o Seimas apsispręstų, tai ir didėtų, kas numatyta įstatymo projekte“, – sakė ministrė.

J. Petrauskienės teigimu, preliminariai apskaičiuota, kad vien jos vadovaujamos ministerijos keitimas gali kainuoti 69 tūkst. eurų, į kuriuos įeitų ir tokie dalykai, kaip iškabų keitimas.

Konservatorius Jurgis Razma kalbėjo, kad ministerijoms pavesti rūpintis tam tikromis sritimis galima ir be pavadinimo keitimo. Pasak jo, ūkio ministras Virginijus Sinkevičius sėkmingai rūpinasi inovacijų sritimi, o Švietimo ir mokslo ministerijai galima pavesti tiesiog pavesti rūpintis sportu.

„Kam reikia tu kaštų? Ar tas pavadinimas bus mažiau tikslus, ar jau preciziškai tikslus, ką tai keičia iš esmės? Man atrodo, dėl sporto, tai yra bandymas primityviai apeliuoti į tą bendruomenę, kad mes tokie dėmesingi, įdėjome žodį į ministerijos pavadinimą.
Daug svarbiau, kad tos srities žmonės pajustų realius pokyčius. O dėl statuso, ką tai duoda? Statusas net žemėja. Dabar sporto departamentas yra tiesiai po premjeru, o liks po ministru“, – kalbėjo J. Razma.

Po pateikimo balsų dauguma buvo pritarta ministerijų keitimui. Už pasisakė 69 Seimo nariai, 1 prieš, susilaikė 8. Pasiūlymą dar svarstys komitetai, spalio viduryje jis bus grąžintas į plenarinę posėdžių salę.

Parašykite komentarą

Top