Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Rusijoje policija šeštadienį sulaikė 2250 protestuotojų. Vyko piketas ir Vilniuje

Rusijoje policija šeštadienį sulaikė 2250 protestuotojų. Vyko piketas ir Vilniuje

www.siandien.info

Rusijoje policija šeštadienį sulaikė 2250 protestuotojų, kai Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno šalininkai išėjo į gatves protestuoti prieš prezidento Vladimiro Putino režimą.

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija griežtai smerkia brutalios jėgos naudojimą ir taikių demonstrantų suėmimus, pažeidžiančius žmogaus teisių ir įstatymo viršenybės principus. 

„Raginame Rusijos Federacijos valdžią nedelsiant išlaisvinti visus suimtuosius ir užtikrinti, kad būtų gerbiamos žmonių teisės ir nevaržoma jų laisvė reikšti savo įsitikinimus“, – sakė užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Rusijos opozicijos lyderis buvoareštuotas, kai grįžo į Rusiją iš Vokietijos, kur gydėsi po apnuodijimo nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“.

Prie Rusijos ambasados Vilniuje vyko piketas. Surengta akcija buvo skirta solidarizuotis su protestais Rusijoje po opozicionieriaus Aleksejaus Navalno sulaikymo. „Rusijos demokratai gyvuoja, stiprėja, manau, kad įvyksta lūžis Rusijos visuomenėje ir tiems žmonėms yra svarbus palaikymas, kad jie nebijotų, drąsiai reikštų savo poziciją“, – sakė vienas akcijos organizatorių, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vadovas Laurynas Kasčiūnas.

Rusijoje ir kai kuriose kitose pasaulio šalyse šeštadienį vyko A. Navalną palaikantys mitingai.

Parašykite komentarą

Top