Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > Ministerijos raginamos didesnį dėmesį skirti iš emigracijos grįžusiems lietuviams

Ministerijos raginamos didesnį dėmesį skirti iš emigracijos grįžusiems lietuviams

Lietuvos Respublikos ministerijos raginamos sudaryti sąlygas iš emigracijos grįžusiems lietuviams pradėti verslą regionuose.

„Siekdami paskatinti mūsų tautiečius sugrįžti gyventi į Lietuvą, kviečiame ministerijas vieną iš savo veiklos prioritetinių sričių numatyti grįžusiems iš emigracijos žmonėms sudaryti kuo palankesnes sąlygas pradėti verslą regionuose. Tam galimybių galėtume rasti peržiūrėjus Europos Sąjungos fondų, įvairių projektų ir programų įgyvendinimo sąlygas“, – įsitikinusi Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narė, Migracijos komisijos pirmininkė Guoda Burokienė.

Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos pasiūlymai bei šiuos metu svarstomas 2018 m. valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projektas nukreipti į priemones, skatinančias emigrantus sugrįžti ir savo ateitį kurti Lietuvoje.

„Užsienyje gyvenantys ir dirbantys mūsų piliečiai įgyja puikios patirties, pasitikėjimo savo jėgomis, imasi savo verslo. Kol kas Lietuvoje šiandien galiojančių patrauklių priemonių, skatinančių grįžti į Lietuvą ir pradėti savo verslą, ypač regionuose, nėra daug. Todėl visas ministerijas raginame peržiūrėti priemones ir vieną iš prioritetų įtraukti asmenims, grįžusiems iš emigracijos ir norintiems kurti verslą bei darbo vietas“, – teigia Seimo Biudžeto ir finansų komiteto narė Vida Ačienė.

Taip pat šios Vyriausybės vienas iš uždavinių – stiprinti regionų politiką. Prie emigrantų sugrįžimo skatinamos prisidėti ir savivaldybės.

„Savivaldybes aktyviai kviečiame palaikyti nuolatinį ryšį su išvykusiais, sudaryti patrauklias sąlygas ir lengvatas jaunoms šeimoms, įsidarbinant regionuose, kuriant darbo vietas, skatinti smulkų ir vidutinį verslą, pateikti savo regiono išskirtinumą, kurti patrauklią regione gyventi ir dirbti aplinką“, – sako Migracijos komisijos pirmininkė G. Burokienė.

Pasak Seimo narės V. Ačienės, siekdami pokyčių Lietuvos regionuose, turime kurti konkurencingas darbo vietas. Todėl visų institucijų bendromis pastangomis ir pasiūlytomis priemonėmis galime sudaryti patrauklias sąlygas grįžusiems iš emigracijos mūsų šalies piliečiams.

verslaspolitika.lt, lrs.lt

Parašykite komentarą

Top