Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Mirė ilgametis Klaipėdos dramos teatro režisierius Povilas Gaidys

Mirė ilgametis Klaipėdos dramos teatro režisierius Povilas Gaidys

Eidamas 85-us metus sekmadienį ryte mirė ilgametis Klaipėdos dramos teatro režisierius Povilas Gaidys,


Povilas Gaidys buvo vienas didžiųjų Lietuvos teatro režisierių. Klaipėdos dramos teatro nuotr.

Dėl P. Gaidžio mirties užuojautą pareiškė prezidentas Gitanas Nausėda.

„Povilas Gaidys buvo vienas didžiųjų Lietuvos teatro režisierių, su jo iškeliavimu baigiasi ne tik ištisa Klaipėdos dramos teatro epocha, bet ir svarbus visos Lietuvos dramos teatro istorijos puslapis. Jis subūrė vieną kūrybingiausių teatro kolektyvų Lietuvoje, nuosekliai formavo brandų jo repertuarą, pats išleido teatrui kelias aktorių laidas. Būtent P. Gaidžio dėka kelių kartų klaipėdiečių (o ir visos Lietuvos žiūrovų) širdys buvo paliestos aukštos prabos teatro meno.

Taip pat ir mes su Diana buvome ir liekame susižavėję ir dėkingi P. Gaidžio vadovauto teatro žiūrovai“, – rašoma šalies vadovo užuojautoje.

P. Gaidys buvo apdovanotas Gedimino ordino Karininko kryžiumi ir Auksiniu scenos kryžiumi už viso gyvenimo nuopelnus. Šią nelengvą akimirką Prezidentas palinkėjo stiprybės režisieriaus artimiesiems, mokiniams ir kolegoms.

Povilas Gaidys 1963 – 1998 metais dirbo aktoriumi ir režisieriumi Klaipėdos dramos teatre, po to trejus metus jam vadovavo. 2001 – 2016 metais P. Gaidys ėjo teatro meno vadovo pareigas. Režisierius yra sukūręs daugiau kaip 80 spektaklių. Jis 1979 metais buvo apdovanotas LSSR valstybine premija, 2002 metais gavo Gedimino ordino Karininko kryžių, o 2014 metais – Auksinį scenos kryžių.

1971 – 1995 metais P. Gaidys dėstė Lietuvos muzikos akademijoje Klaipėdos fakultetuose, o nuo 1995 metų – Klaipėdos universitete. P. Gaidys jaunystėje studijavo Vilniaus konservatorijos Aktoriaus meistriškumo katedroje, vėliau mokėsi Maskvos A. Lunačiarskio teatro meno institute, Režisūros fakultete.

Parašykite komentarą

Top