Jūs esate
Pagrindinis > Redaktorius rekomenduoja > Švietimas buvo ir išlieka svarbiausiu klausimu, lemiančiu valstybės pažangą visose srityse

Švietimas buvo ir išlieka svarbiausiu klausimu, lemiančiu valstybės pažangą visose srityse

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė sveikina visus šalies mokinius, studentus, mokytojus ir dėstytojus Mokslo ir žinių dienos – Rugsėjo 1-osios – proga. Prezidentė, įteikdama Lietuvos pirmokų pasus, pabrėžė, kad tai – ypatingas dokumentas.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė sveikina visus šalies mokinius, studentus, mokytojus ir dėstytojus Mokslo ir žinių dienos – Rugsėjo 1-osios – proga.

Šiuos naujus mokslo metus sutinkate į valstybės atkūrimo šimtmetį įžengiančioje Lietuvoje. Jūs tęsiate valstybės kūrėjų kelią – toliau savo žiniomis, laisvu ir kūrybingu mąstymu stiprinate ir auginate Tėvynę“, – sakoma Prezidentės sveikinime.

Šalies vadovė pabrėžė, kad tai didelis tikslas, kuriam prireiks daug kantrybės ir išminties, tačiau tobulėjimas ir pažinimas bus prasmingiausia dovana mūsų valstybės ateičiai.

Prezidentė visiems linki įkvėpimo mokyti ir smalsumo mokytis, kad šie Lietuvai ypatingi ir brangūs metai taptų atradimų, įdomių patirčių ir svarbių laimėjimų laiku.

Lietuvos Respublikos Prezidentė  apsilankė ir pasveikino sostinės Jono Basanavičiaus progimnazijos moksleivius ir mokytojus, šiemet mininčius 20 metų sukaktį, kai mokyklai buvo suteiktas Tautos patriarcho vardas.

Prezidentė atkreipia dėmesį, kad pasitinkant atkurtos valstybės šimtmetį visos švietimo sistemos laukia dideli pokyčiai, siekiant naujos ugdymo kokybės ir formuojant pažangios Lietuvos ateities visuomenę.

J. Basanavičiaus progimnazijoje Prezidentė, įteikdama Lietuvos pirmokų pasus, pabrėžė, kad tai – ypatingas dokumentas. Jame šalies vadovė kreipiasi į kiekvieną pirmoką kaip šimtmečio mokinį ir kviečia didžiuotis Lietuvos istorija.

„Jūsų mokykla turi išskirtinį vardą. Jonas Basanavičius buvo vienas svarbiausių Lietuvos valstybės, kurios atkūrimo šimtmetį pasitinkame, kūrėjų. O jūs būsite svarbiausi naujos Lietuvos kūrėjai“, – sakė šalies vadovė.

Pasak Prezidentės, kaip ir prieš šimtą metų švietimas buvo ir išlieka svarbiausiu klausimu, lemiančiu valstybės pažangą visose srityse.

Prezidentė progimnazijoje susipažino su J. Basanavičiui skirta ekspozicija, kurią įrengė mokytoja Angelė Mičiūnienė, dirbanti šioje mokykloje jau 44 metus ir kiekvienų mokslo metų pradžioje su mokiniais aplankanti signataro tėviškę ir Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyną. Šalies vadovė įteikė mokytojai padėką už ilgametį pedagoginį ir kūrybinį darbą, valstybės kūrėjų atminimo ir jų vertybių puoselėjimą.

Nuo šiandien įsigalioja Prezidentės inicijuotos Švietimo įstatymo pataisos, pagal kurias visose šalies mokyklose yra privalomos ilgalaikės prevencinės programos, mažinančios smurtą ir patyčias bei užtikrinančios, kad vaikai augtų ir mokytųsi saugioje aplinkoje. Tai – vienas iš Prezidentės kampanijos „Už saugią Lietuvą“ prioritetų.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė visiems linki įkvėpimo mokyti ir smalsumo mokytis, kad šie Lietuvai ypatingi ir brangūs metai taptų atradimų, įdomių patirčių ir svarbių laimėjimų laiku. Prezidento kanceliarijos nuotraukos.

verslaspolitika.lt ir Prezidentūros inf.

 

Parašykite komentarą

Top