Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > Mirė režisierius Eimuntas Nekrošius

Mirė režisierius Eimuntas Nekrošius

 

Režisierius Eimuntas Nekrošius. Nuotr. Lauros Vansevičienės.

Dėl iškilios šiuolaikinio Lietuvos teatro asmenybės, talentingo teatro režisieriaus ir pedagogo Eimunto Nekrošiaus mirties nuoširdžiai užjaučiame velionio artimuosius, bičiulius, mokinius ir visus Lietuvos teatralus, kuriems E. Nekrošiaus kūryba yra tapusi kūrybingos, išradingos, principingos ir atviros meninės tiesos simboliu.

Lietuvos nacionalinis dramos teatras

E. Nekrošius gimė 1952 metų lapkričio 21 dieną Pažobrio kaime Raseinių rajone. Režisieriui trečiadienį būtų sukakę 66 metai. 1978 metais E. Nekrošius baigė teatro režisūros studijas A. Lunačiarskio teatro meno institute Maskvoje, grįžęs į Lietuvą režisavo Kauno dramos teatre, Lietuvos valstybiniame jaunimo teatre, 1993–1997 metais buvo Lietuvos tarptautinio teatro festivalio LIFE režisierius.

1998 Vilniuje įsteigė teatrą studiją „Meno fortas“, buvo jos meno vadovas. Pripažinimą režisieriui pelnė jo Jaunimo teatre pastatyti spektakliai „Kvadratas“, „Pirosmani, Pirosmani“, „Meilė ir mirtis Veronoje“, „Ilga kaip šimtmečiai diena“, „Dėdė Vania“. Į Lietuvos teatro istoriją pateko festivaliui LIFE sukurtas „Hamletas“.

***

Mišios bus aukojamos lapkričio 21 d. 11 val. Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčioje.
Atsisveikinimas su velioniu – lapkričio 21 d. nuo 12 iki 20 val. „Meno Forto“ salėje (Bernardinų g. 8/8).
Karstas išnešamas lapkričio 22 d. 10 val. Eimuntas Nekrošius bus laidojamas Šiluvos miestelio kapinėse.

Parašykite komentarą

Top