Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Lietuvos Raudonasis Kryžius žada taip pat padėti

Lietuvos Raudonasis Kryžius žada taip pat padėti

Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijoje pasirašytas memorandumas, kuriuo Lietuvos Raudonasis Kryžius įsipareigojo glaudžiau bendradarbiauti su Lietuvos Respublikos Vyriausybe ekstremaliųjų situacijų, branduolinių nelaimių ir krizių metu.

Memorandumą pasirašė krašto apsaugos, vidaus reikalų, sveikatos apsaugos, socialinės apsaugos ir darbo ministrai ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus valdybos pirmininkas Gediminas Almantas. Pasirašant memorandumą dalyvavo Tarptautinės Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio federacijos prezidentas Francesco Rocca.

„Lietuvos Raudonasis Kryžius yra neįtikėtinos pasaulinės humanitarinės jėgos dalis. Tai 191 nacionalinių draugijų, pasirengusių padėti viena kitai krizės metu, tinklas. Mano vizitas Lietuvoje yra aiškus tarptautinės Raudonojo Kryžiaus bendruomenės noro ir gebėjimo suteikti humanitarinę pagalbą Lietuvai krizės metu ženklas“, – teigė F. Rocca.

„Vertiname bendradarbiavimą su didžiausia humanitarine organizacija pasaulyje. Vyriausybė yra pasirengusi prisidėti prie nacionalinės draugijos stiprėjimo. Esame suinteresuoti, kad ji taptų tvaria, efektyvia ir patikima šalies institucijų partnere“, – sakė Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

Pasak Vyriausybės vadovo, gyvybinga ir stipri nacionalinė draugija, vykdžiusi veiklą Lietuvoje netgi tamsiausiais Europos istorijos metais, yra patikima Lietuvos Respublikos Vyriausybės partnerė humanitarinės pagalbos srityje.

Premjeras Tarptautinei Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio federacijai ir Lietuvos Raudonajam Kryžiui įteikė padėką, kurioje pažymėta, kad skaičiuojami jau 100-ieji Lietuvos Raudonojo Kryžiaus humanitarinės veiklos metai, ir Vyriausybės vardu padėkota už pasiaukojantį, atkaklų ir prasmingą ilgametį darbą vykdant humanitarinę misiją.

Organizacijoms palinkėta neblėstančios energijos ir naujų idėjų prisidedant prie saugios ir socialiai jautrios Lietuvos kūrimo.

Vyriausybės palaikymas ir parama nepaprastai svarbūs

F. Rocca pabrėžė, kad Lietuvos Raudonasis Kryžius, kaip nacionalinė draugija, išgyveno daug. Visų istorinių laikotarpių padariniai yra labai aiškiai pastebimi. Kadaise gyvybinga ir stipri nacionalinė draugija sovietų okupacijos buvo smarkiai pažeista.

Okupantai nacionalizavo organizacijos turtą, išteklius ir įvedė ne kokybės, o kiekybės kultūrą – akcentavo kuo didesnį narių, savanorių, teikiamų paslaugų skaičių.

„Todėl be galo džiaugiuosi matydamas, kad Lietuvos Raudonojo Kryžiaus vadovybė pradėjo labai sudėtingą organizacinių pokyčių procesą, kurio tikslas yra pakeisti pasaulėžiūrą nuo kiekybės prie kokybės – drąsiai užduoti klausimą, koks yra tikrasis organizacijos darbo poveikis ir kiek žmonių gyvenimų jis gali žymiai pagerinti“, – sakė federacijos prezidentas.

F. Rocca pabrėžė, kad Lietuvos Raudonasis Kryžius negali šio pokyčio įgyvendinti vienas. Dialogas su Vyriausybe ir jos parama yra nepaprastai svarbūs tam, kad šis pokytis būtų sėkmingas. „Turėtume į tai žiūrėti kaip į investiciją – Vyriausybė investuoja į Lietuvos Raudonojo Kryžiaus pajėgumus, kad organizacija galėtų tapti tvaria ir dar svarbesne patikima partnere sprendžiant įvairius humanitarinius iššūkius“, – teigė F. Rocca.

„Lietuvos Raudonasis Kryžius niekada nepakeis valstybės pareigūnų darbo. Tačiau mūsų visas dėmesys yra sutelktas į žmogų, atsidūrusį krizėje katastrofos, stichijos, tokios nelaimės kaip gaisras Alytuje ar kitų ekstremaliųjų situacijų atveju.

Tol, kol pareigūnai atlieka savo darbą likviduodami nelaimės padarinius, Raudonojo Kryžiaus savanoriai iš viso pasaulio, kurių yra daugiau nei 14 milijonų, teikia psichosocialinę pagalbą žmonėms, aprūpina juos vandeniu, maistu, higienos priemonėms, sprendžia jų evakuacijos ir laikino apgyvendinimo saugioje aplinkoje problemas.

Mes galime pasirūpinti šimtais tūkstančių žmonių tokiose situacijose, tačiau mums reikia valstybės pripažinimo, įsipareigojimų ir aiškiai apibrėžtų atsakomybės ribų. Tikimės, kad artimiausiu metu galėsime pereiti į kitą kokybinį bendradarbiavimo su valstybe lygį“, – sakė Lietuvos Raudonojo Kryžiaus valdybos pirmininkas G. Almantas.

siandien.info, lrv.lt

Parašykite komentarą

Top