Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > Mirė Seimo narys Rokas Žilinskas

Mirė Seimo narys Rokas Žilinskas

Eidamas 45-uosius birželio 6 d. mirė žurnalistas, X, XI, XII Seimo narys Rokas Žilinskas. „Mes gedime bičiulio, politinių kovų bendražygio drauge su visais kurie jį pažinojo, kurie su juo dalyvavo politikoje, kurie už jį balsavo, jį rinko, kurie pasitikėjo juo. Rokas buvo ir šaunus draugas, kuris nešykštėdavo patarimų, pagalbos politinėje kasdienybėje“, – sako Roko Žilinsko bendražygis, Seimo TS-LKD frakcijos seniūnas ir partijos lyderis Gabrielius Landsbergis.

„Roką Žilinską atsiminsime kaip nepaprastai gabų ir savo darbui atsidavusį žurnalistą, aktyvų parlamentarą. Labai liūdna, kad taip anksti tenka atsisveikinti su draugišku ir viskuo besidomėjusiu kolega, kurio visi svarbiausi darbai dar laukė priešakyje“, – užuojautą reiškia Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis.

„Šviesios atminties Rokas buvo doras, sąžiningas ir širdį turintis žmogus. Ir kaip kolega darbe, frakcijoje, ir kaip žmogus, kuris kitų atžvilgiu buvo labai dėmesingas“, – prisiminimais dalijasi Seimo Pirmininko pavaduotoja Irena Degutienė.

Rokas Žilinskas gimė 1972 m. liepos 20 d. Vilniuje. 1990 m. baigė Vilniaus 27-ąją vidurinę mokyklą (dabar – Jono Basanavičiaus progimnazija), 1996 m. Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto Žurnalistikos katedroje (dabar – Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Žurnalistikos institutas) įgijo žurnalisto diplomą. 1995–1996 metais stažavosi Indijos masinės komunikacijos institute, 1996 m. baigė kursus JAV informacijos tarnyboje, 2000–2008 m. lankė seminarus Europos žurnalistikos centre.

1991–1992 m. ėjo užsienio naujienų redaktoriaus pareigas „Vilniaus laikraštyje“, 1992–1993 m. – Lietuvos televizijos Ekonominių laidų redakcijos (TV-26) žinių vedėjas, reporteris, 1993–1998 m. – Lietuvos televizijos žinių vedėjas, reporteris, 1998–2008 m. – LNK Žinių tarnybos žinių vedėjas, užsienio naujienų redaktorius.

2008–2012, 2012–2016, 2016–2017 m. dirbo Seimo Ekonomikos, Europos reikalų, Užsienio reikalų, Žmogaus teisių komitetuose, ėjo Atominės energetikos komisijos pirmininko pareigas, priklausė Energetikos, Narkomanijos ir alkoholizmo prevencijos, Priklausomybių prevencijos komisijoms.

Bendražygių teigimu, Rokas Žilinskas buvo gabus politikas, kuris rimtai ėmėsi naujų temų, bet įsigilinęs įrodė, kad puikiai gali su jomis tvarkytis. Beveik devynerius metu dirbdamas Seime Rokas Žilinskas aktyviai sprendė Lietuvos energetinio saugumo ir nepriklausomybės, elektros ir atominės energetikos, žmogaus teisių apsaugos, alkoholizmo ir narkomanijos prevencijos, vartotojų teisių apsaugos klausimus, domėjosi sodininkų bendrijų problemomis.

Už aktyvią visuomeninę ir žurnalistinę veiklą Rokas Žilinskas apdovanotas labdaros fondo „Mūsų krantas“ auksinio kryžiaus 3-iojo laipsnio ordinu „Visuomenės labui“, naujienų portalo DELFI „Titanu“ „Už drąsiausią metų straipsnį“, Respublikos Prezidento dekretu – atminimo ženklu „Už asmeninį indėlį prisidedant prie Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai 2013 metais“.

„Rokas Žilinskas mums lieka pilietinės drąsos ir tikrojo solidarumo pavyzdžiu“

Netekome Roko Žilinsko. Darbštaus kolegos parlamentaro, talentingo žurnalisto, nuoširdaus bičiulio. Bet pirmiausia netekome iškirtinės dvasinės šilumos žmogaus. Asmenybės, kuri tiesiog spinduliavo pagarbą šalia esančiam, toleranciją kitaip galvojančiam, žmogiškąjį palaikymą sprendžiančiam problemas. Rokas Žilinskas buvo iš tų žmonių, kuris visada sugebėdavo išsaugoti dvasinę pusiausvyrą, žodį visada pasverdavo, o mintį apmąstydavo, ir tik tada kalbėdavo garsiai. Nieko neįžeisdamas, nemenkindamas, neversdamas jaustis blogai.

O kartu Rokas Žilinskas mums lieka ir pilietinės drąsos bei tikrojo solidarumo pavyzdžiu. Jis visada kalbėjo, ką jautė, kalbėjo kaip gyveno, o gyveno kaip kalbėjo – atvirai, tiesiai, nuoširdžiai, nieko neslėpdamas, nenutylėdamas. Apie savo gyvenimą, savo problemas sąžiningai pasakodamas viešai, Jis tikėjo, kad kažkam tai gali tapti keliu į išsigelbėjimą, padėti, apsaugoti. Kad kažkas pasinaudos Jo išgyventa patirtimi. Taip ir buvo – Rokas Žilinskas ne vienam yra padėjęs, padrąsinęs, grąžinęs viltį.

Už visa tai, už nuoširdžius žodžius ir visą gyvenimą skleistas šilčiausias emocijas, ramybę, išmintį, už spinduliuotą fizinę ir dvasinę eleganciją, Rokas Žilinskas šiandien daugybės pažįstamų ir nepažįstamų žmonių minimas su pačia didžiausia meile, o Jo išėjimas – su giliausiu liūdesiu ir skausmu.

Nuoširdžiai užjaučiu visus, kuriems šiandien liūdna ir skaudu, visus, ką ši netektis sukrėtė ir prislėgė. Užjaučiu Velionio šeimą ir artimuosius, draugus ir kolegas, bendražygius, Lietuvos parlamento bendruomenę, žiniasklaidą.

Šviesus atminimas, nuoširdi pagarba ir šilčiausi žodžiai telydi Roko Žilinsko vardą ir atminimą.

Irena Degutienė

Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko pavaduotoja

Valstybinės laidojimo komisijos pirmininkė

Parašykite komentarą

Top