Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Indijos valdžios siekiai bendradarbiauti su Lietuvos mokslo ir studijų institucijomis

Indijos valdžios siekiai bendradarbiauti su Lietuvos mokslo ir studijų institucijomis

Lietuvoje svečiavosi Indijos tarptautinės studijų akademijos ir Indijos Rai technologijos universiteto delegacija. Ji kartu su ES projektų vystymo ir tarptautinių investicijų bendrovės ,,Innoera Global“ atstovais pristatė Indijos valdžios siekius bendradarbiauti su Lietuvos mokslo ir studijų institucijomis žemės ūkio technologinių tyrimų, genetikos, maisto kokybės srityse, pagrindinį dėmesį skiriant praktinių, inovatyvių, verslui patrauklių rezultatų kūrimui ir diegimui.

Vizito Lietuvoje metu svečiai lankėsi Aleksandro Stulginskio universiteto, Kauno technologijos universiteto bei Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Žemdirbystės, Sodininkystės ir daržininkystės institutų laboratorijose, susipažino su ten vykdomais tyrimais. Indų nuomone, tokių eksperimentinių centrų potencialas turi plačias galimybes ir tarptautinėje žinių rinkoje.

Pasak žemės ūkio viceministro Rolandas Taraškevičiaus, Indija yra svarbi Lietuvos maisto pramonės eksporto partnerė, o aktyvus viešojo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimas žemės ūkio mokslo bei inovacijų srityje tik sustiprintų ilgalaikės partnerystės perspektyvas.

Patirtis rodo, kad valstybės siekia aktyvinti inovacijų procesą, jų vyriausybės skatina mokslo ir verslo bendradarbiavimą. Tam sukuriamos priemonės, stimuliuojančios žinių perteikimą verslui, o inovatyvūs sprendimai tampa pagrindiniu verslo veiklos garantu ir ekonominės plėtros rodikliu.

Indijos delegacijos atstovai pabrėžė matantys galimybes plėsti šalių bendradarbiavimą žemės ūkio mokslo, specialistų ir mokslininkų rengimo bei naujų sprendimų verslui paieškos srityse.

verslaspolitika.lt Žemės ūkio ministerijos nuotr.

Parašykite komentarą

Top