Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Mitingas šalies sostinėje : „Stop nepagrįstam vaikų paėmimui ir barnevernet principams Lietuvoje

Mitingas šalies sostinėje : „Stop nepagrįstam vaikų paėmimui ir barnevernet principams Lietuvoje

„Dvejopi jausmai: džiaugiuosi matydamas mitinge tiek jaunų šeimų, pasiryžusių apginti savo vaikų ateitį, kita vertus liūdna, kad jiems tai daryti reikia.

Laukia nelengvas darbas. Reikės ne tik rasti atsakingus sprendimus, bet ir įveikti melu grįstą propagandą. Štai kaip atrodė, anot Lietuvos radijo žurnalistų, vos „500” žmonių mitingas…“, – „Facebook”  rašo Seimo narys Rimantas Dagys.

Lapkričio 25 d., sekmadienį, Vilniuje, Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo į mitingą „Stop nepagrįstam vaikų paėmimui ir barnevernet principams Lietuvoje!“ susirinkę tūkstančiai  piliečių griežtai pasisakė prieš valstybės vardu vykdomą beprecedentį „vaikų paėmimą“ iš šeimų. Į mitingą juos pakvietė virtuali grupė pasivadinusi „Vieningi tėvai už stiprią ir saugią šeimą Lietuvoje“.

Prie šios grupės Feisbuke yra prisijungę per 70 tūkst. žmonių.

Mitingo dalyviai laikė raudonus oro balionus ir trispalves perrištas geltonu kaspinu. Minioje mirgėjo įvairūs plakatai ir transparantai: „Vaikai ne daiktai. Tai mūsų – ateitis!“, „Stop vaikų grobimui!“, „Stop savivalei!“, „Valdžiai laikas keisti sąmonę!“, „Šalin rankas nuo mūsų vaikų!“, „Stop vaikų atiminėjimui!“ , „Šakalienės smurtui stop!“, „Reikalaujame vaikus sugražinti tėvams, atiminėtojus nubausti!“.

„Klaipėda reikalauja apkaltos D. Šakalienei!“, „Mes prieš smurtą! Mes už saugią šeimą stiprioje valstybėje!“, „Abejinga Maldeikienė kandidatė į prezidentus leidžia Barneveret grobti mūsų vaikus!“, „Prigimtinės teisės turi būti gerbiamos!“, „Atiduokite mano mamą!“, „Seimas griauna valstybės pamatą – šeimą!“ ir kiti.

Scenoje pasirodęs aktorius Gediminas Storpirštis pasidalino savo asmenine patirtimi, kai vaikystėje sunkiai susirgo ir jam ilgą laiką teko gyventi gydymo įstaigoje atskirtam nuo tėvų. „Mušti vaiką yra blogai, bet toks paėmimas iš šeimos yra psichopatiškas ir veidmainiškas“, – teigė aktorius.

Tarp susirinkusiųjų buvo daugiau tėvų ir mamų su vaikais. Buvo ir tokių kurie patys patyrė nežmonišką naujojo įstatymo veikimą – įstatymą vykdančių tarnybų jie buvo apkaltinti smurtu prieš savo vaikus, jų bylos vis dar yra teismuose.

Šalia mitinguojančiųjų buvo susirinkęs ir nedidelis būrelis žmonių, kurie nepalaikė mitingo reikalavimų. Tarp Jų buvo ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) ir Seimo narys Tomas Tomilinas ir TS-LKD narys Mykolas Majauskas..

Iš mitingo scenos į žmones kreipėsi ir Seimo nariai balsavę už tautą papiktinusį Vaikų teisių įstatymą: LVŽS narys Mindaugas Puidokas, Centro partijos pirmininkas Naglis Puteikis, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) narys Zbignevas Jedinskis, Tėvynės sąjungos-krikščionių demokratų partijos narys Rimantas Dagys.

Lapkričio 25 d. rytą prieš prasidedant mitingui prie Seimo socialiniame tinkle Feisbuk ir žiniasklaidoje buvo išplatintas kandidato į Lietuvos prezidentus Arvydo Juozaičio viešas pareiškimas raginantis mitingo rengėjus ir dalyvius pernelyg nesižavėti Seimo narių, balavusiųjų už ydingą Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą, pažadais jį patobulinti.

Skelbiame visą A. Juozaičio pareiškimą:

VIEŠAS PAREIŠKIMAS

2018-11-25
Dėl Seimo nario Mindaugo Puidoko darbo grupės pasiūlymų keisti naująją Vaikų teisių apsaugos pagrindų įstatymo redakciją

Daug šviesių vilčių teikia žinia, kad šiandien lapkričio 25 d. Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo vyks susirūpinusių tėvų visuomenės grupės organizuojamas mitingas, kuriame bus protestuojama dėl valdžios agresijos prieš šeimos instituciją ir reikalaujama panaikinti antikonstitucinę norvegiško pavyzdžio vaikų paėmimo iš šeimų sistemą. Tai rodo, kad vėl atgyja piliečių orumas, savimonė ir ryžtas.

Su bendražygiais lapkričio 21d. parengėme teisinę peticiją dėl šios vaiko paėmimo tvarkos atšaukimo ir įregistravome ją Seime. Šią peticiją galima pasirašyti ir elektroniškai. Nors Seimas elektroninių peticijų nesvarsto, tačiau labai svarbus moralinis peticijos reikalavimų palaikymas. Todėl kviečiu ją pasirašyti: https://www.peticijos.com

Džiugu, kad ir Seimo narių grupė, vadovaujama Mindaugo Puidoko, ką tiktai įregistravo Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisų projektą, kuris antradienį bus pateiktas Seimo posėdyje. Šiame projekte mėginama patobulinti „vaikų paėmimo“ tvarką, aiškiau apibrėžti vaikų paėmimo atvejus, apriboti Vaikų teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos (toliau – Tarnyba) piktnaudžiavimo galimybes. Projekto autoriai tikriausiai sieks ir tėvų, plačiosios visuomenės palaikymo savo projektui.

Nors Mindaugo Puidoko grupės iniciatyva pagrįsta gerais ketinimais (gaila, žinoma, kad tokių ketinimų nebuvo dar tada, kai buvo priimtas visuomenės plačiai kritikuotas bei dabar kritikuojamas įstatymas), tačiau be išlygų palaikyti šią iniciatyvą būtų klaida. Norvegiškos tvarkos ir norvegiško pavyzdžio Tarnybos neįmanoma pataisyti – ją būtina aiškiai atšaukti.

Antai, projekte paliekami išplėstiniai smurto ir fizinių bausmių apibrėžimai, kurie iki kraštutinumo apriboja tėvų teisę drausminti savo vaikus (geriau sugrįžti prie apibrėžimų, kurie galiojo iki įstatymo priėmimo). Kai Tarnybai tokiu pagrindu paliekama teisė spręsti ar tėvai „sistemingai piktnaudžiauja“ savo valdžia, tai ir vėl sudarys sąlygas naujai agresijai prieš šeimas.

Piliečių galimybės apsiginti prieš tokią Tarnybos savivalę lieka labai ribotos, teisminio nagrinėjimo procedūros nesuteikia tokių garantijų. O ir pati Tarnybos centralizacija norvegišku pagrindu nepasiteisino. Būtina grįžti prie didesnio savivaldos vaidmens.

Siūlome padėkoti Seimo nariams už jų iniciatyvą, tačiau pabrėžti, kad ji dar labai labai nepakankama. Dar daugiau,

Seimui būtina nustatyti aiškią poziciją dėl tarptautiniu mastu kritikuojamos, vaikų ir šeimų teises pažeidžiančios norvegiškos praktikos. Lietuvai ji nepriimtina ir kosmetiniškai pakeista tokia tvarka Lietuvos šeimoms nieko gero neduos, nepaskatins gimdyti ir auginti vaikų, nesukurs piliečiams saugumo.

Tiesos momentas slypi tame, ar pagaliau politikai imsis veiksmų, kad Lietuvai būtų grąžinti Norvegijoje ir Švedijoje pagrobti jos piliečiai, ar pareikalaus moralinės žalos atlyginimo pagrobtų Lietuvos vaikų tėvams. Nutylėti šių dalykų nepavyks. Mes juos kelsime drauge su visais sąmoningais piliečiais.

Dr. Arvydas Juozaitis

siandien.info, alkas.lt Gintauto Kniukštos nuotraukos.

Parašykite komentarą

Top