Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > „Naciai, jūs dar pasigailėsite. Tai tik pradžia. Į kiekvieną veiksmą yra atoveiksmis“

„Naciai, jūs dar pasigailėsite. Tai tik pradžia. Į kiekvieną veiksmą yra atoveiksmis“

www.siandien.info

„Naciai, jūs dar pasigailėsite. Tai tik pradžia. Į kiekvieną veiksmą yra atoveiksmis“, – taip susitikime su diplomatais plūdosi neteisėtasis Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka.

Šiuos žodžius jis skyrė Lietuvai ir tikino, kad iš Irako ir Afganistano į Lietuvos pusę keršyti lietuviams už jų tariamus nusikaltimus „jau veržiasi radikalūs ir ginkluoti musulmonai“.

A.Lukašenkos teigimu, lietuviai kankina, šaiposi ir verčia migrantus grįžti į Baltarusiją. Jis teigia, kad Lietuvos paseniečiai atrinko 26 žmones, daugiausia vaikus ir moteris, atėmė jų dokumentus, juos suplėšė ir išsiuntė per Baltarusijos sieną.

Kaip rašo „Delfi’, A. Lukašenka ant kilimėlio į Minską buvo iškvietęs visus režimui dar lojalius Baltarusijos ambasadorius, reziduojančius kitose valstybėse. Susitikimas buvo anonsuotas iš anksto. Didžioji dalis buvo skirta naujos strategijos parengimui, kuri būtų orientuota „į Azijos, Afrikos šalis“, o pritraukti naudos iš tų šalių turės Baltarusijos diplomatai – esą kiekvienas turės teikti kruopščią ataskaitą ir bus asmeniškai atsakingas už rezultatus.

Tačiau tai, kas nuskambėjo susitikime iš paties A. Lukašenkos lūpų, režimo kontroliuojamas šalies valstybinis kanalas paviešino kiek vėliau. Suglumusiems ambasadoriams A. Lukašenka ne tik kalbėjo apie „baltarusių tautos genocidą, lenkų okupaciją“ ir kitus „faktus“, kuriuos iki šiol nutylėdavo.

„Reikia mušti priešininką jo paties ginklu. Mūsų pusėje – teisybė ir mūsų protėvių narsa“, – kiek suglumusiems diplomatams pirmąją užduotį aiškino A. Lukašenka.

O tada pasipylė kaltinimų ir grasinimų Lietuvai tirada – neteisėtas šalies prezidentas pakartojo anksčiau Baltarusijos pasieniečių sukurptą sąmokslo teoriją, esą tai Lietuva siunčia nelegalius migrantus į Baltarusiją ir prieš juos smurtauja.

Kankina, šaiposi, ir vargšus pabėgėlius veja atgal į Baltarusiją. Lietuvos pasieniečiai apie tokius Baltarusijos teiginius atsiliepė kritiškai. „Tokie pranešimai yra absurdas.

Šalia jo dar galėtų būti du skaičiai pasakyti – šiemet iš viso iš Baltarusijos į Lietuvą neteisėtai pateko beveik 2200 neteisėtų migrantų. Ir vien liepos mėnesį iš Baltarusijos į Lietuvą per valstybės sieną pateko ir Lietuvos pasieniečių buvo sulaikyti beveik 1,5 tūkst. neteisėtų migrantų“, – LNK sakė Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovas Giedrius Mišutis.

Bet A. Lukašenka pasakojo savo versiją. „Jie atrinko 26 žmones, daugiausia vaikus ir moteris. Atėmė iš jų dokumentus, jiems matant suplėšė ir sutrypė pasus. Apsiginklavę nuvedė juos prie Baltarusijos ir Lietuvos pasienio. Išstatė priekyje, kaip kad darydavo fašistai, pamenate? Siųsdavo taikius gyventojus į priekį. Lygiai taip pat jie pasiuntė tuos 26 žmones per sieną, šaudydami jiems virš galvų. Juos sumušė.

Kai kurie iš jų dabar gydomi ligoninėje. Buvo ir nėščia moteris su vaikais. Nejaugi ji ir jos vaikučiai kėlė grėsmę Europos Sąjungai ir Lietuvai? Nieko panašaus. Ji bėgo nuo karo. Karo, kurį jie sukėlė Artimuosiuose Rytuose, pradedant Alžyru ir baigiant Sirija“, – įsiaudrinęs kalbėjo A. Lukašenka.


Parašykite komentarą

Top