Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Seimo komiteto pirmininkas S. Šedbaras gėdijasi narystės konservatorių partijoje?

Seimo komiteto pirmininkas S. Šedbaras gėdijasi narystės konservatorių partijoje?

www.siandien.info

Vienu įtakingiausių konservatorių partijos nariu laikomas Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas, buvęs advokatas ir Konstitucinio Teismo teisėjas Stasys Šedbaras jau dvejus metus nėra konservatorių partijos bendruomenės narys.

Politikas Delfi žurnalistei pats išsitarė sustabdęs narystę Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijoje „prieš beveik dvejus metus“, o tokį sprendimą priėmęs „dėl karjeros perspektyvų“.

Pokalbio su Delfi žurnaliste metu Seimo narys S. Šedbaras aiškiai sutriko supratęs, kad išsitarė per daug. Jis ėmė prašyti, kad tokia informacija nebūtų paskelbta viešumoje. „Nebūtinai ten reikia dabar rašyti, čia mažai kas žino apie tą mano sprendimą, tai ar čia dabar jau reiktų rašyti“, – žurnalistę bandė paveikti buvęs Konstitucinio Teismo teisėjas S. Šedbaras. Nežino net atsakingi partiečiai Seimo narys teigė neprisimenantis datos, kada sustabdė tokią narystę. Jis atsisakė delfi.lt nurodyti, ką iš atsakingų partijos asmenų ir kokia forma informavo apie tokį savo sprendimą.

S. Šedbaras išgarsėjo pastaruoju metu dėl migrantų globos, nežinia, kieno užduotį jis vykdo, kad atvykėliai kuo greičiau Lietuvoje taptų „savi”.

Konservatoriai siūlė politinio prieglobsčio prašymo procedūrų metu, kol bus išnagrinėtas prašymas, laikyti nelegalus uždarose saugomose teritorijose, sugriežtinti jų prašymų apskundimų terminus ir tvarką, taip pat leisti vykdyti Migracijos tarnybos sprendimų vykdymą išsiunčiant iš šalies neteisėtus migrantus anksčiau nei dabar numatyti terminai.

TS-LKD tarybos posėdyje. Redakcijos archyvo nuotr.

Tačiau po to, kai Teisės ir teisėtvarkos komitete S. Šedbaras šį įstatymo projektą, atsižvelgdamas į Laisvės partijos atstovo Tomo Vytauto Raskevičiaus siūlymus, išdarkė taip, kad atneštą į Seimo posėdžių salę jį sunkiai atpažino net patys rengėjai, nutiko taip, kad užuot priėmus konservatorių siūlytą projektą, priimtas įstatymas, kuris jau jo pusmečio neteisėto migranto buvimo Lietuvoje tokiam nelegalui suteiks visas laisves ir teises judėti po visą šalį.

Ne tik opozicija, bet ir patys konservatorių parlamentarai Seimo salėje piktinosi tokiais nesuderintais pakeitimais, o liberalusis įstatymo variantas buvo priimtas tik opozicijos atstovo, Regionų frakcijos nario Valdemaro Valkiūno balso dėka. Prezidentas Gitanas Nausėda greičiausiai vetuos šį S. Šedbaro pastangomis pakeistą ir vėliau priimtą įstatymą.

Parašykite komentarą

Top