Jūs esate
Pagrindinis > Verslas > Etiketas > Naujas ŠIANDIEN numeris: Užtikrinti apsirūpinimą maistu, kaip ir tinkamas pajamas ūkininkams, yra kiekvienos valstybės nacionalinis reikalas

Naujas ŠIANDIEN numeris: Užtikrinti apsirūpinimą maistu, kaip ir tinkamas pajamas ūkininkams, yra kiekvienos valstybės nacionalinis reikalas

www,siandien.info

Naujas ŠIANDIEN numeris jau prekyboje. „Ūkininkai nerimastingai dairosi ne tik į dangų, bet ir į valdžią, kuri nesibodi sukurpti visokiausių keistų taisyklių, reikalavimų ir kitokių pinklių, neužtikrina stabilumo. Ypač apsunkintos gyvulininkystės vystymo sąlygos dėl itin griežtų aplinkosaugos, ūkinių pastatų statybos ir kai kurių kitų reikalavimų. Mūsų kontrolieriai, inspektoriai ir kiti viešojo sektoriaus darbuotojai nenori persikvalifikuoti į konsultantus, patarėjus, pagalbininkus.

O kur dar karinės, sveikatos, finansinės ir kitokios tarptautinės krizės, kurios taip pat sukelia daug rizikų žemės ūkiui, išbalansuoja maisto tiekimo grandines.

Betgi ūkininkas – ne kokia sraigė, užėjus negandoms nepersikels užsivertęs ant kupros savo namą į kitą vietą. Ūkininkavimas – gyvenimo būdas. 

Ūkiai kenčia nuo sausrų, liūčių, šalnų, šalčių. Tenka daug investuoti į apsaugą nuo gyvūnų ir augalų ligų bei įvairių kenkėjų. Net ir laukinė gyvūnija (vilkai, stumbrai, paukščiai…) neretai pridaro nuostolių. Ar galima sulyginti nuo gamtos sąlygų priklausantį ūkį su kokia nors baldų gamyba – po stogu, šiltai ir patogiai bet kokiu oru.

 Apsirūpinimas savo gamybos maisto produktais – ypatingos svarbos nacionalinio saugumo elementas. Keista, kad iki šiol mūsų Nacionalinio saugumo strategijoje vis neatsiranda vietos taip reikalingoms nuostatoms.

Dar daugiau – kai kurių partijų veikėjai teigia, kad tokie pasiūlymai prasilenkia su sveiku protu, nes mes esame ES rinkos dalimi. Suprask – mumis kažkas pasirūpins. Liūdna…Čia verta atkreipti dėmesį į tai, kad laisvosios prekybos koncepcija savo gryniausiu pavidalu žemės ūkiui netinka. Užtikrinti apsirūpinimą maistu, kaip ir tinkamas pajamas ūkininkams, yra kiekvienos valstybės nacionalinis reikalas.

Būtina visokeriopai skatinti vietinių produktų vartojimą, trumpinti maisto grandinę, produktų perdirbimą ūkiuose, kelti sezoninio maisto vartojimo kultūrą. Pirkdami produktus tiesiogiai iš gamintojų, mes vienu šūviu nušausime net tris zuikius: pasirūpiname savo sveikata, paremiame vietinius ūkininkus ir konkrečiai prisidedame prie klimato kaitos mažinimo, nes mažėja  tarša dėl produktų transportavimo ilgais atstumais”.

Parašykite komentarą

Top